Българският национален отбор по футбол допусна най-голямата си домакинска загуба в историята - с 0:6 от Англия. Днес нашите футболисти бяха под всякаква критика, а феновете напуснаха стадион "Васил Левски" с викове "Оставка!" по адрес на Борислав Михайлов и компания.

Точни за победителите бяха Маркъс Рашфорд, Хари Кейн, както и Рос Баркли и Рахийм Стърлинг, които вкараха по два гола в българската врата.

Снимка 447674

Източник: Twitter

Това бе предпоследният мач за тима ни от кампанията. До края на този цикъл остава само домакинство на Чехия на 17 ноември.

В тези два мача срещу фаворитите в групата ни момчетата на селекционера Красимир Балъков трябваше да се реваншират за изявите си през последната година, в която не успяха да запишат победа в 10 поредни мача.

С оглед случилото се тази вечер обаче, едва ли "лъвовете" могат да се надяват този блян да се сбъдне.

Снимка 447665

Днешният двубой можеше и да не завърши, а с това да се стигне и до международен скандал. Причината бяха две прекъсвания на играта заради прояви на расизъм. Първата бе забелязана от дебютанта в английския тим Тайрън Мингс, а във втория случай съдийският състав забеляза нередност, като временно спря играта.

Прояви на расизъм на два пъти спряха България - Англия, фенове напуснаха стадиона
Обновена

Английските привърженици освиркаха родния химн преди началото на мача

Така или иначе до прибиране на футболистите в съблекалните и прекратяване на двубоя не се стигна, но проблематичната ситуация остана не съвсем обяснена от официалните лица.

Снимка 447681

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в столицата:

България - Англия, на живо

България - Англия 0:6, Кейн също се разписва

Гостите увеличават преднината си

Първото полувреме беше кошмарно за тима ни във всяко едно отношение. Резултатът беше открит след едва седем минути игра. Пробив на Рашфорд по фланга бе последван от мощен негов изстрел. Ударът беше точен, Илиев нямаше шанс за реакция. Гостите излязоха напред в резултата по очакван начин.

Снимка 447657

В 20-ата минута Рос Баркли бе оставен непокрит, изпревари защитниците до себе си и засече топката в мрежата. Засада нямаше, асистенцията бе на Стърлинг, който свърши по-голямата част от работата в случая, извеждайки съотборника си на празна врата.

Снимка 447661

В 28-ата минута дойде официално предупреждение от диктора на стадиона. Феновете бяха призовани да не скандират обидни епитети на расистка основа. Хари Кейн даде сигнала към официалните лица на стадиона, след като бе алармиран от дебютанта Мингс.

Само четири минути след това Баркли вкара за втори път топката в мрежата, засичайки я с глава. Акцията на тима отново премина като на шега през цялата защита на домакините.

Снимка 447673

Две минути преди почивката арбитърът отново спря играта, като стана ясно, че бе получил нов сигнал за расистка проява. Фенове от Сектор "Б" бяха помолени да напуснат терена. Над 50 запалянковци си тръгнаха преждевременно от "Васил Левски".

В даденото 6-минутно продължение Стърлинг отбеляза четвърто попадение във вратата на България. Многоходова акция на британците, след която Трипиър подаде към Кейн, който пък изведе Стърлинг на празна врата. За втори път в мача футболист на гостите се оказа в подобна ситуация. Акцията на англичаните бе развита като по учебник.

Снимка 447663

Така при предимство, което решаваше всичко още преди паузата, двата тима се оттеглиха в почивка.

Втората част се различаваше от предходната най-вече по добрите намеси на Илиев. Вратарят на българския тим спаси съотборниците си от инкасиране на нови три попадения само до 65-ата минута на срещата.

Стражът отказа последователно Рашфорд, Стърлинг и Кейн. Голмайсторът на Тотнъм бе изведен очи в очи с вратаря на Лудогорец, който обаче не се впечатли от присъствието му и спаси.

Снимка 447684

В 69-ата минута обаче милост нямаше. Кейн изведе с прекрасно подаване Рахийм Стърлинг, който се справи с опеката на бранителите около себе си, след което пусна кълбото покрай тялото на Илиев за 0:5.

Последваха редица промени и в двата тима, като в игра се появиха Мейсън Маунт и Джейдън Санчо.

Снимка 447686

Крайното 6:0 оформи Хари Кейн, който малко преди финала на сблъсъка преодоля безпроблемно цялата ни защита и вкара последното попадение в мача.

Ново прекъсване за некоректни прояви на феновете по трибуните, както и следващи попадения в българската мрежа не бяха регистирани, което сложи и точка на спора между българския и английски отбор на националния стадион.

Снимка 447682

Ако не победи Чехия, националният ни отбор може за първи път в историята да завърши без победа, откакто квалификациите се провеждат в групи, което ще бъде нов антирекорд.