Кейси Стоунър от Австралия с Дукати спечели състезанието в клас MotoGP на Гран При на Сан Марино, 13-ти кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Той водеше от началото до края на състезанието и на практика си осигури световната титла 5 кръга преди края на сезона. 21-годишният Стоунър постигна време 44:34.720 минути. Той стартира от първа позиция в четвърто поредно състезание.

За състезателя на Дукати това е осма победа за сезона и трета поредна, с която той вече води в генералното класиране с 85 точки пред италианеца Валентино Роси, който се отказа още в четвъртата обиколка днес заради проблем в двигателя на неговата Ямаха.

Втори и трети се наредиха съответно Крис Вермюлен (Австралия) със Сузуки с време 44:39.571 минути и Джон Хопкинс (САЩ) със Сузуки с 44:50.722 минути.

В генералното класиране Стоунър има 271 точки, Роси е с 186, а трети е Дани Педроса (Испания) с Хонда със 168 точки, който днес не стартира. Следващият старт е за Гран При на Португалия на 16 септември.