Турнир: Световни първенства Стадион: "Ахмад бин Али", гр. Ал Раян Зрители:
90+7′

КРАЙ НА СРЕЩАТА!

Аржентина победи Австралия на осминафинал

Аржентина потрепери срещу Австралия, но успя да се пребори за място на четвърфиналите!

Вижте подробности

90+6′

Играчите на Греъм Арнолд пропиляха фамозна възможност в края на мача. Гаранг Куол навлезе в наказателното поле и принуди Емилиано Мартинес да реагира с важна намеса.

90+2′

Лаутаро отново е лишен от попадение! Нападателят на два пъти бе на добра позиция и пробва да запише името си сред голмайсторите. Мат Райън обаче излезе своевременно и успя да го парира.

88′

Какъв пропуск на Лаутаро Мартинес! Офанзивният ас на тима получи подаване на стрелкова позиция, ала ударът му премина встрани от десния страничен стълб.

Снимка 597969

80′

Импулс в играта на Австралия! Азиз Бехич осъществи феноманел рейд, преодолявайки двама бранители, но опитът му да вкара не се увенча с успех, след като защитник на "гаучосите" го блокира.

80′

Есекиел Паласиос заменя Алексис Макалистър.

80′

Гонсало Монтиел заема мястото на Науел Молина.

76′

ГООЛ ЗА АВСТРАЛИЯ! "Кенгурата" организираха опасна атака и съумяха да отбележат, въпреки че нямаха нито един точен изстрел. Топката по случайност се озова в Крейг Гудуин, който обезателно отправи удар и с помощта на благоприятен рикошет, се стигна до попадение във вратата на Емилиано Мартинес.

72′

Гаранг Коул заменя Матю Леки.

72′

Фран Карачич се появява на мястото на Милош Дегенек.

72′

Джейми Макларън влиза в игра на мястото на Мичъл Дюк.

Снимка 597971

71′

Авторът на второто попадение Хулиан Алварес е заменен от Лаутаро Мартинес.

71′

Маркос Акуня отстъпва мястото си на Николас Таяфико.

62′

Владеене на топката: Аржентина: 62%, Австралия: 38%.

Снимка 597972

58′

Айдин Хрустич заменя Кеапи Бакъс.

58′

Крейг Гудуин се появява на мястото на Райли МакГрий.

57′

ГООЛ ЗА АРЖЕНТИНА! Фрапантна грешка допусна Мат Райън! Стражът прекалено дълго задържа топката и вместо да я изчисти, нападателят Хулиан Алварес се приближи към него, съумявайки да му отнеме кълбото и така да се разпише на опразнената врата.

53′

Втората част стартира в привичното русло. Възпитаниците на Скалони отново превъзхождат австралийците и можеха да удвоят аванса си чрез удар на Лионел Меси, който не затрудни Мат Райън.

49′

Край на мача за Папу Гомес. Той е заменен от Лисандро Мартинес.

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

34′

ГООЛ ЗА АРЖЕНТИНА! Напълно заслужено "гаучосите" излизат напред в резултата, тъй като до момента през полувремето не спряха да търсят пролука в отбраната на символичните гости. Лионел Меси за пореден път показа гениалността си, когато топката достигна до него в наказателното поле и с прецизнo изпълнение не остави шансове на Мат Райън.

27′

"Кенурата" започнаха да се чувстват по-комфортно на игрището и поглеждат все по-смело към Емилиано Мартинес.

20′

Владеене на топката: Аржентина: 79%, Австралия: 21%.

Снимка 597965

15′

Първият жълт картон в срещата е за Джаксън Ървин.

10′

Аржентина още в първоначалните минути на двубоя се стреми да притисне максимално съперника и да изгражда атаките си основно в неговата половина, без да допуска опасни положения пред своята врата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 597962

23. Емилиано Мартинес (В) 1. Мат Райън (В)
Лионел Скалони Греъм Арнолд
1. Франко Армани (В) 18. Дани Вукович (В)
18. Гуидо Родригес 8. Бейли Райт
12. Херонимо Рули (В) 12. Андрю Редмейн (В)
3. Николас Таяфико 6. Марко Тилио
2. Хуан Фойт 10. Айдин Хрустич

Аржентина и Австралия ще се изправят един срещу друг във втория 1/8-финален сблъсък на Мондиал 2022. Мачът ще се изиграе на "Ахмед бин Али" и е с начален час 21:00.

Аржентинците преодоляха успешно груповата фаза и днес се надяват да направят нова стъпка към световната купа. "Албиселесте" претърпяха шокираща загуба с 1:2 от Саудитска Арабия в първия си мач Световното първенство в Катар. Последваха обаче две победи с по 2:0 срещу Мексико и Полша, което им донесе първото място в група "С".

Австралия определено са една от приятните изненади на този Мондиал. Те бяха сочени като аутсайдер в група "D", но въпреки това завършиха на второ място и така си осигуриха едва второ участие на осминафиналите на турнира, като предишното беше през 2006 година. "Кенгурутата" започнаха с тежка загуба с 1:4 от настоящия световен шампион Франция. След това обаче те заздравиха своята отбрана и постигнаха минимални победи с по 1:0 над Тунис и Дания.

Победителят от този осминафинал ще се изправи срещу спечелелия двубоя между Нидерландия и САЩ.