Отборът на Милан пропиля реална възможност да се изкачи сред първите 3 тима в класирането на италианската Серия "А", при днешното си домакинство на състава на Фиорентина.

Двубоят от програмата на 8-мия кръг на шампионата на страната завърши при равен резултат - 1:1, като повече за това можеха да съжаляват състезателите на домакините.

Милан водеше в резултата повече от час игра, но допусна изравняване.

"Росонерите" се намираха в чудесна серия от два поредни успеха, които до известна степен заличиха негативните впечатления и емоции след двете равенства и поражението за тима в предишните няколко срещи.

Съставът бе 6-ти във временното подреждане, като разполагаше с актив от 14 точки и имаше допусната една-единствена загуба - от лидера Ювентус. Успех днес щеше да изкачи "червено-черните" на само 2 точки зад втория Рома. Това обаче така и не се случи.

Срещата не бе особено динамична, като 100 процентовите положения пред двете врати можеха да се преброят на пръстите на едната ръка.

Милан излезе напред в резултата след домакински натиск и попадение на Де Йонг в 25-ата минута на двубоя. Центриране от статично положение намери Сапата, той продължи към Де Йонг, който надскочи двама бранители на съперника и вкара с глава за 1:0.

Последваха силни минути за "росонерите", но нов гол в тяхна полза така и не падаше.

Вместо това в 65-ата минута наглед не особено опасна акция на Фиорентина завърши с попадение на Иличич за 1:1. Футболистът на "виолетовите" пробва шанса си като на шега от далечна дистанция и топката влетя в мрежата на Абиати.

Въпреки влизането в игра на Фернандо Торес и удара с глава на Алекс в заключителните секунди на срещата, резултатът остана непроменен.

Така Милан остава извън Топ 3 и е 5-и, а Фиорентина запазва незавидната си 11-а позиция.

Ето и как изглеждаха избраниците на двамата треньори в началото на мача:

МИЛАН: Абиати, Алекс, Сапата, Абате, Де Шилио, Мунтари, Менез, Де Йонг, Хонда, Поли, Ел Шаарави

ФИОРЕНТИНА: Нето, Родригес, Томович, Савич, Алонсо, Акуилани, Фернандес, Валеро, Куадрадо, Куртич, Бабакар

Съдия: Лука Банти

Стадион: "Сан Сиро"