Лудогорец започна годината с победа. Разградчани надвиха втородивизионния немски Гройтер Фюрт с 1:0 в контрола, играна в Белек.

„Орлите" започнаха много силно и в първите минути създадоха няколко много добри головеи положения. Особено активен бе Върджил Мисиджан, който разминаваше без проблем немските защитници.

В 27-ата мин. той изскочи сам срещу вратаря Хезел, но не успя да го преодолее. Малко преди това пък Безяк пробва задна ножица, но също безуспешно.

В 38-ата и Фюрт напомниха за себе си.  Тринкс засече с глава центриране на Вурц, а топката мина на милиметри от десния страничен стълб на вратата.

Секунди преди този момент пък Марселиньо пробва технично да се разпише с петичка на около 2-3 метра от голлинията, но не улучи вратата.

На почивката Георги Дерменджиев смени всички полеви играчи, нещо подобно направиха и Гройтер Фюрт, което се отрази на качеството на играта.

Стигна се до 63-ата мин, в която все пак българският тим успя да стигне до единствения гол в мача. Разписа се Себастиан Ерннадес директно от пряк свободен удар.

Въпреки че до края на мача оставаше още цял половин час, до нещо особено пред двете врати не се стигна и двубоят завърши при този резултат.

Следващата проверка н Лудогорец е след два дни срещу Динамо Москва.

ЛУДОГОРЕЦ - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:0

1:0 Ернандес (63')

Съставът на Лудогорец: Иван Чворович, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Преслав Петров, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Роман Безяк

След почивката в игра влязоха: Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон и Жуниор Кишада.