Отборът на Ливърпул постигна ценен успех с 2:0 при визитата си на иначе стабилния домакин във Висшата лига - Астън Вила.

Мърсисайдци се наложиха в двубоя между двата тима от 22-ия кръг, благодарение на голове на Борини, разписал се в 24-ата минута на срещата, както и на Ламбърт, вкарал малко преди края.

Станалият пословичен в последните месеци нападател на "червените" - Марио Балотели въобще не попадна в групата за мача, а Рики Ламбърт бе оставен на резервната скамейка.

Ливърпул започна в предни позиции с Борини, Стърлинг и Коутиньо, като тримата играеха в почти една и съща линия. На моменти Фабио взимаше превес пред съотборниците си, но те така и не се отделяха от него за дълъг период от време.

Тази тактика явно сработи в 24-ата минута, когато Хендерсън подаде към Борини и той даде предимство на Ливърпул в резултата, затвърждавайки амбициите на тима за попадане поне в първите 6 тима в таблицата с подреждането.

До почивката, а и след нея, по-активният състав на терена бе този на гостите, които дори можеха да се поздравят с по-убедителна победа, ако не бяха пропуските на Стърлинг и Хендерсън.

В 71-ата минута Ламбърт все пак се появи на терена, заменяйки голмайстора Борини, като именно английският нападател оформи оказалото се и крайно 0:2, с попадението си 11 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Ливърпул е вече с актив от 35 точки и продължава борбата за възстановяване на поне малка част от стабилно уронения си престиж.