Кандидатът за титлата Литекс се издъни при гостуването си на последния Беласица и завърши 1:1 двубой от 12-ия кръг на "А" група.

"Оранжевите" стигнаха до точката, след като Крум Бибишков се разписа от дузпа 10 минути преди края. Преди това Сертич бе открил за Бела в 64-ата минута.

Младият хърватин се възползва от грешка в отбраната на Литекс и оставен непокрит матира Голубович за 1:0. Дузпата за Литекс бе отсъдена за игра с ръка на играч на домакините.

Като цяло Беласица изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона.
През първата част Голубович спаси удари Бижев, а след това и на Адемович.

Литекс се отчете с удар на Сандриньо с глава над гредата и изстрел от 25 метра на Берберович, който също не намери рамката.

След гола за Беласица, ловчании се опитаха да упражнят натиск, но той не донесе нищо. Бибишков пропусна отлична възможност да изравни, малко преди да вкара дузпата.

В края на мача бившият играч на Беласица Ду Бала можеше да донесе успеха на Литекс, като ударът му от непосредствена близост излезе в аут. По този начин Литекс се изкачи на второ място с актив от 22 точки. Третият Левски има точка по-малко, като утре играе със Спартак във Варна.

Беласица остава на последното място в класирането с 6 точки.

БЕЛАСИЦА - ЛИТЕКС 1:1
1:0 Сертич (64)
1:1 Бибишков (80-д)