Вицешампионът на Италия Рома постигна много трудна, но и много ценна победа, налагайки се с минималното 1:0 като гост над отбора на Чезена. Единственото попадение бе отбелязано в последната минута на мача.

Двубоят бе доста равностоен като и двата отбора имаха достатъчно положения за гол. През първото полувреме много удобни положения за Рома пропуснаха Даниеле де Роси и Мирко Вучинич, чиито удар в 32-ата минута облиза страничната греда на вратата на домакините.

Малко по-късно гол на домакините, дело на Будан бе закономерно отменен от главния съдия, тъй като нападателят на Чезена си помогна с ръка, за да вкара топката в мрежата.

Развръзката дойде в 89-ата минута, когато Фабио Симплисио се възползва от грешка в разколебаната защита на домакините и донесе победата за "вълците".

Междувременно отборът на Удинезе отново бе в центъра на един от най-резултатните мачове на кръга в италианската Серия „А". След като през миналия уикенд „фриуланите" завъртяха впечатляващото 4:4 като гост на Милан, сега отборът от Удине победи с 4:2 като гост коравия тим на Дженоа.

Резултатът на стадио „Луиджи Ферарис" бе открит от гостите още в 27-ата минута, когато точен бе Армеро. В края на полувремето обаче Милането изравни. След почивката обаче Удинезе бе по-добрият отбор на терена. В 56-ата минута звездата на гостите Антонио ди Натале вкара нов гол и отново даде преднина на своя отбор 2:1. Само 120 секунди по-късно Дестро изравни, но в 70-ата Алексис Санчес вкара нов гол, а крайното 4:2 оформи Денис в даденото от съдията продължение.