Двубоят от 32-ия кръг на италианската Серия "А" между Удинезе и Рома бе прекратен 18 минути преди края на родвното време при резултат 1:1 заради притеснения за състоянието на Еван Ндика. Защитникът на "вълците" падна на тревата в 72-ата минута и малко по-късно бе изнесен на носилка. Състоянието на футболиста очевидно бе доста тревожно, мачът бе прекъснат и ще се доиграе в друг ден. Според първоначалните информации е възможно Ндика да е получил сърдечен удар на терена.

Де Роси даде почивка на някои основни играчи с оглед реванша от четвъртфиналите на Лига Европа срещу Милан. Удинезе имаше предимство в началото и бързо започна да създава положения. Лоренцо Лука бе намерен с отлично центриране и бе напълно непокрит, но ударът му с глава бе доста неточен. Окойе пък направи страхотно спасяване след изстрел на Балданзи. В 23-ата минута домакините поведоха след груба грешка на Дийн Хуйсен. Бранителят опита да овладее топката, но позволи на Роберто Перейра да му открадне топката. Аржентинецът напредна сам срещу вратаря и успя да бутне топката покрай Свилар.

Рома направи някакъв опит да отговори, но не затрудняваше много съперника си, въпреки че владееше топката в големи периоди. След почивката римляните малко вдигнаха темпото и мощен удар на Кристанте от дистанция трябваше да бъде отразяван от Окойе. Грешките на "вълците" обаче продължиха и Лука стреля от малък ъгъл, като ударът бе отразен. Де Роси пусна в игра Пауло Дибала и атаката на гостите се активизира, а натискът им се усилваше. В 64-ата минута Лукаку изравни. Белгиецът засече с глава центриране на Кристанте.

Така се стигна до 72-ата минута, когато мачът бе прекъснат, тъй като Еван Ндика легна на терена и лекарите бяха привикани бързо да се намесят. Играчите на Рома се скупчиха около него. Малко по-късно той беше изнесен на носилка. Играчът бе в съзнание и вдигна палец при изнасянето си. Състоянието му обаче очевидно бе доста тревожно. Съдията отиде да говори с двамата треньора, а Даниеле Де Роси поиска мачът да бъде прекратен, тъй като футболистите на римския клуб се тревожат за съотборника си.

Милан - Рома 0:1 в мач от Лига Европа