Удинезе постигна изключително ценна победа с 1:0 при гостуването си на Фрозиноне в мач от последния 38-и кръг на Серия "А".

Единственото попадение в мача бе дело на Кийнън Дейвис, който се разписа четвърт час преди края на редовното време и то се оказа достатъчно за скъпоценните три точки.

Първата възможност в мача се откри пред Бренер. Футболистът на Удинезе получи в наказателното поле, но бе спрян от вратаря Микеле Черофолини.

Постепенно домакините взеха инициативата и създадоха нелоши положения за противниковата врата. Удар от границата на наказателното поле на Надир Дзортеа бе отразен от Мадукс Окойе.

Кейлъб Околи и Матиас Соуле също не съумяха да реализират. Първият бе спрян от Окойе, в Соуле уцели напречната греда.

В самия край на първата част Удине бе близо до гола. Мартин Пайеро засече прострелно центриране в наказателното поле. Черофолини отново бе на мястото си.

Решаващият момент в мача дойде в 76-ата минута. Кийнън Дейвис овладя подаване в наказателното поле на Фрозиноне и успя да излъже Черофолини за 1:0. До края гостите направиха всичко необходимо, за да задържат преднината си и да се поздравят с крайния успех, с който си гарантираха оцеляването в елита на Италия.

Така "Бианконерите" се добраха до 15-ото място с актив от 37 точки запизха мястото си в елита. От своя страна  Фрозиноне завърши на 18-ата позиция и така отборът от регион Лацио се превърна в третия изпаднал в Серия "Б" след Сасуоло и Салернитана. Фрозиноне е 18-и в крайното класиране с 35 точки, на 1 зад Емполи и Каляри.

В друг мач игран по същото време Лацио и Сасуоло завършиха наравно 1:1 в мач без особено значение. Римските "орли" завършиха седми с 61 точки, на 2 зад градския си съперник Рома. Сасуоло отдавна загуби шансове за оцеляване и е остана предпоследен с 30 точки.

И двете попадения в срещата паднаха след почивката. Матия Дзакани даде аванс на Лацио в 60-ата минута, но 6 по-късно Сасуоло изравни чрез Матия Вити.

Удинезе - Емполи 1:1 в мач от Серия ''А"