Лацио победи Удинезе с 3:2 в ранния неделен мач от 17-ия кръг в Серия „А". Двата отбора изиграха спиращ дъха двубой, който донесе много футболни емоции на над 40 000 зрители, заели местата си на стадио „Олимпико" в Рим.

Домакините започнаха вихрено срещата и след само 120 секунди игра вече водеха в резултата. След бърза флангова атака Томазо Роки пусна топката към Ернанеш, който с удар по земята от границата на наказателното поле откри резултата.

В следващите минути двата отбора предложиха футбол от световната класа, а атаките пред двете врати се редяха буквално една след друга. В 25-ата минута Ернанеш можеше да бъде за втори път в прегръдките на съотборниците си, ако ударът му не се беше отбил от гредата.

Втората част започна по идентичен начин с първата - с гол. В 50-ата минута Антонио Ди Натале намери Алексис Санчес в наказателното поле, а той изравни резултата. Само две минути по-късно обаче „бианкочелестите" отвърнаха на удара. След изпълнение на корнер Андре Диас свали топката на Джузепе Биава, който от воле препарира Самир Ханданович за втори път.

„Фриуланите" не се предадоха и този път и в 61-ата минута стигнаха до нов гол. Маурицио Исла центрира отдясно, а резервата Денис с глава отново възстанови равенството - 2:2.

„Орлите" обаче не бяха казали последната си дума. В 89-ата минута след изпълнение на корнер, Козак притесни максимално Сапата в наказателното поле, а бранителят с глава заби топката в собствената си врата и донесе 3-те точки на домакините.