Отборът на Щутгарт продължава с ужасяващите си изяви. Швабите допуснаха пета поредна загуба в Бундеслигата, като този път тя дойде по особено унизителен начин, губейки у дома от Аугсбург с 1:4.

Баварските гости бяха повече от категорични, след като се възползваха максимално от безумно слабата форма, в която се намира плача на Ботев (Пловдив).

Кошмарът за Щутгарт започна в 35-ата минута, когато полякът Аркадиус Милик успя да преодолее Свен Улрайх. Вместо да опитат изравняване, домакините допуснаха втори гол. Точен тогава бе Андре Хан, който се разписа две минути преди края на полувремето.

Изнервени от негативния резултат, играчите на Щутгарт започнаха да играят доста грубо. Това се оказа фатално за босненската звезда Ведат Ибишевич, който бе изгонен с директен червен картон от съдията Йохен Дреес.

Осъзнали, че победата им е сигурна, гостите от Аугсбург започнаха да играят с още по-голяма лекота. Андре Хан и Тобиас Вернер  направиха унижението пълно с нови два гола, като между тях Константин Рауш отбеляза и почетното попадение за своя тим.

Така след поредното си тежко поражение, отборът на Щутгарт се свлече до 14-ото място в Бундеслигата, на само три точки от първия изпадащ-Хамбургер. Аугсбург пък продължава с великолепното си представяне, като селекцията на Маркус Венциерл вече е на само три точки от четвъртото място.

ЩУТГАРТ-АУГСБУРГ 1:4

0:1 Милик (35'), 0:2 Хан (43'), 0:3 Хан (57'), 1:3 Рауш (62'), 1:4 Вернер (64')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Ведат Ибишевич-53'

СТАДИОН: „Мерцедес-Бенц Арена"

СЪДИЯ: Йохен Дреес

ЩУТГАРТ: Улрих, Сакай, Швааб, Рюдигер, Рауш, Лайтнер, Кедира, Абделаоуе, Максим, Вернер, Ибишевич (резерви:Киршбраум, Аги, Бока, Траоре, Какау, Сарарер, Ялчън)

АУГСБУРГ: Манингер, Верхаег, Клаван, Калсен-Бракер, Острзолек, Кор, Байер, Хан, Алтинтоп, Вернер, Милик (резерви: Амсиф, Есвайн, Моравек, Де Йонг, Жи, Хонг, Молдерс)