Отборът на Хамбургер успя с жестоки мъки да запази своя елитен статут. Един от символите на немския футбол изпадна до срамното положение да играе два допълнителни плейофа за своето оцеляване, мерейки сили с третия от Втора Бундеслига -Гройтер Фюрт.

След 0:0 на „Имтех Арена", днес селекцията на Мирко Сломка оцеля при визитата си на по-скромния си опонент завършвайки при благоприятното 1:1. Пире-Мишел Ласога откри за „червените шорти" в 14-ата минута, но след час игра Фюстнер изравни. До края на срещата, пред вратата на Дробни бе много опасно,но чешкият вратар не допусна фатален втори гол. Така с попадението на чужд терен, Рафа Ван дер Ваарт и компания си осигуриха участие в Бундеслигата и през следващата кампания.

Срещата започна с далеч по-активната игра от страна на гостите. „Червените шорти" застрашиха опасно домакинската врата още в 13-ата минута, когато Чалаханоглу стреля много силно в страничната греда на Гройтер Фюрт. При добавката късмет нямаше и Дийкмейер, който шутира право в тялото на Хесл.

Секунди по-късно, Рафа Ван дер Ваарт изпълни отлично корнер, след който Пиер-Мишел Ласога игра отлично  с глава и изведе своите напред.

До края на полувремето, таранът на Хамбургер можеше и да удвои преднината на гостите, ала Хесл бе на мястото си и спаси.

Интригата в този мач се върна след точно час игра. Гройтер Фюрт успя да изравни след попадение на Фюстнер. Полузащитникът се възползва максимално от уникалната асистенция на Золтан Щибер и с лекота мушна коженото кълбо под плонжа на Дробни.

До края положенията пред чешкият вратар не бяха едно и две, но домакините така и не можаха да се доберат до бленувания втори гол.

ГРОЙТЕР ФЮРТ-ХАМБУРГЕР 1:1

0:1 Ласога (14'), 1:1 Фюстнер (60')

СТАДИОН: „Троли Арена"

СЪДИЯ: Кнут Кирхер

ГРОЙТЕР ФЮРТ: Хесл, Брозински, Мавраж, Рокер, Рахман, Вайланд, Фюстнер, Спарв, Щибер, Джурджич, Аземи (резерви: Флекен, Корчмар, Мурдински, Сукало, Пледл, Зилнер, Фюлкруг)

ХАМБУРГЕР: Дробни, Дийкмайер, Вестерман, Джуру, Ирачек, Арслан, Бадел, Чалаханоглу, Ван дер Ваарт, Янсен, Ласога (резерви: Нойхаус, Мансиен, Ринкон, Демирбей, Тахм Даогари, Теше)