Отборът на Амкар (Перм) отпадна на осминафиналите на турнира по футбол за Купата на Русия след загуба с 1:4 след изпълнение на дузпи като гост на Рубин Казан. Редовното време и продълженията завършиха 0:0.

Като резерва в 46-ата минута за гостите се появи Захари Сираков, който изпусна първата дузпа за своя тим. Неговият удар бе спасен от вратаря на домакините Рижиков. Българинът получи и жълт картон в тази среща. Другите двама българи в състава на Амкар - Георги Пеев и Мартин Кушев пропуснаха двубоя.

От турнира отпадна и тимът на бившия футболист на ЦСКА Валентин Илиев - Терек Грозни, който загуби с 0:3 при гостуването си на ФК Москва. Илиев не взе участие в срещата, но други двама бивши футболисти на ЦСКА Радослав Забавник и Флорентин Петре играха 90 минути за своя отбор.