Националът на България Филип Кръстев изигра цял мач при загубата на Цволе с 1:2 като домакин на Твенте. Срещата беше от последния кръг на Ередивизи. Българският халф беше титуляр и остана на терена през целия мач, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението.

Гостите поведоха в 59-ата минута с гол на Даан Ротс. Три минути след това Гарсия Макнълти изравни.

Победният гол за Твенте падна в 80-ата минута. Разписа се Рики ван Волфсвинкел от дузпа.

Цволе финишира на 12-о място в крайното класиране с 36 точки. Твенте завърши трети с 69 точки и ще играе в квалификационните кръгове на Шампионска лига.

Най-вероятно това бе последният мач на Филип Кръстев за Цволе. Халфът е под наем в нидерландския тим от Ломел, като договорът му изтича в края на сезона.