Литекс записа победа срещу полския Белхатов с 1:0. В петък двата тима завършиха 0:0, но вчера Ивелин Попов донесе успеха на "оранжевите" във втората им проверка от лагера в Германия.

Ловчанлии изцяло контролираха играта. Още в 4-ата минута Том изведе Бето срещу полския вратар Лех, но бразилецът не успя да го преодолее. В 12-ата минута Станислав Генчев подаде към Попов, който със силен шут вкара топката в мрежата на поляците за 1:0.

До почивката пропуски от изгодна позиция направиха Генчев и голмайсторът Ивелин Попов. В 43-ата минута капитанът на младежкия национален отбор бе изведен от Бето, но вратарят на вицешампионите на Полша спаси силния му шут.

След почивката играчите на Литекс отново владееха изцяло инициативата, като малко преди края на срещата Крум Бибишков реализира, но голът не бе зачетен заради засада. Следващата контрола на "оранжевите" в Германия ще се играе на 12 юли срещу Монс (Белгия).

Съставът на Литекс: Ил. Николов, Р. Попов, Желев, Пл. Николов, Венков, Том, Генчев, Бударен, П. Златинов, Ив. Попов, Бето (Т. Тодоров, Бандаловски, Бибишков, Йеленкович, Сандриньо, Манолев, Томе, Паланков)

Тук може да откриете подробна информация за контролите през това лято!!!