Спартак (Варна) победи Септември с 1:0 като гост в последен двубой от от 10-ия кръг кръг на Първа лига. Единственото попадение реализира Ахмед Ахмедов от дузпа в 65-ата минута.

По този начин съставът от Варна заема петата позиция с 18 точки, докато съперникът им от София е предпоследен със 7 пункта.

Снимка 684670

Източник: startphoto.bg

Въпреки проблемите извън терена, гостите от Варна пропуснаха отлична възможност да поведат рано в мача. В 4-ата минута Ивей Ромееш изведе Антонио Вутов на стрелкова позиция, но стражът Димитър Шейтанов блесна с качествено спасяване.

Отговорът на Септември не закъсня. В 5-ата минута символичните домакини организираха добра атака, при която Митко Митков с удар от сериозна дистанция предизвика Мартин Величков да боксира топката.

Снимка 684664

Макар темпото на игра да спадна драстично, в 64-ата "соколите" получиха дузпа. При дълго подаване в наказателното поле към Ахмед Ахмедов, защитник на Септември докосна топката с ръка, а реферът Мариян Гребенчарски моментално отсъди дузпа в полза на Спартак (Варна). ВАР прегледа ситуацията и не оспори решението на главния арбитър.

До края на мача домакините пробваха да възстановят резултата, но усилията им не бяха възнаградени и Спартак (Варна) се поздрави с успеха.

Септември (София) - Спартак (Варна) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира от 20:00 часа