Лил шокира Реал Мадрид във втория кръг на Шампионската лига и победи с 1:0 като домакин. Единственото попадение падна точно преди почивката от дузпа, която Джонатан Дейвид реализира.

Още в четвъртата минута отбраната на домакините сбърка и Винисиус можеше да се възползва. Люка Шевалие спаси удар по тревата на бразилеца от около 16 метра. Малко след това Белингам опита удар от сходна позиция, но в сетния миг бе блокиран и удара му излезе в аут.

В Реал (Мадрид) са притеснени от формата на Чуамени

Модрич бил в пъти по-добра форма от него

Най-чистото положение пред Реал се откри в 19-ата минута. Ендрик излезе очи в очи с Шевалие и стреля право в обсега на стража, въпреки че можеше да търси всеки от ъглите.

"Песовете" показаха зъби в средата на полувремето. Джонатан Дейвид засече с глава центриране на Жегрова, ала Лунин се намеси чудесно. При добавката отново украинецът имаше решаваща намеса, избивайки топката в гредата.

В последните минути на добавеното време преди почивката Жегрова стреля от фал и топката се удари в ръката на Камавинга. Първоначално реферът Мариани не отсъди дузпа, но след ВАР преглед и сигнал от Даниеле Кифи посочи бялата точка, а от там Джонатан Дейвид беше точен за 1:0.

Реал (Мадрид) ще предложи нов договор на Карвахал

Скоро ще започнат преговори

Реал Мадрид можеше веднага да отговори. Нападателят Ендрик получи възможност да обстрелва вратата на Шавалие, излязъл почти на дъгата. Бразилецът копна топката над стража, но не успя да уцели вратата на "кучетата", където и без това бяха двама бранители, готови да изчистят топката.

След 80-ата минута Реал се активизира. Първо Гюлер стреля с глава от чиста позиция, ала се стигна само до ъглов удар. В целия карамбол и Белингам нанесе нещо като удар, макар да ползва корема си в този опит за гол. Малко след корнера и Рюдигер обстрелва Шевалие, намирайки тялото му.

Лил - Реал Мадрид 1:0

1:0 Дейвид 45+3 (дузпа)

Стартови състави:

Лил: 30. Люка Шевалие - 22. Тиаго Сантош, 18. Бафоде Диаките, 4. Александро Рибейро, 5. Габриел Гудмундсон, 20. Митчел Бакер - 23. Едон Жегрова, 21. Бенжамин Андре (к), 32. Аюб Буади, 10. Реми Кабела - 9. Джонатан Дейвид

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин - 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди - 8. Федерико Валверде, 14. Орелиен Чуамени, 6. Едуардо Камавинга - 5. Джуд Белингам, 16. Ендрик, 7. Винисиус