Отборът на Литекс не успя да се справи със състава на  белгийския Монс и завърши при равен резултат (1:1) в приятелска среща, играна в Холандия.

Голът за Литекс отбеляза Ивелин Попов. Нападателят откри резултата в 53-та минута, а Амрун възстанови равенството в 79-ата минута.

През първата част отборът на Ферарио Спасов действа по-припряно и съперникът създаде няколко положения. По-късно обаче белгийците се изнервиха, започнаха да играят с доста груби влизания и заради два жълти картона минути преди края на първата част бе изгонен халфът Бенжамин Нике.

От щаба на Литекс обаче се съгласиха да бъде извършена смяна и тимът на Монс продължи с 11 души. В 53-ата минута след центриране в наказателното поле бразилецът Том топката с гърди и Ивелин Венков от движение откри резултата.

Минута преди това Златинов затрудни вратаря на Монс от пряк свободен удар. В 79-ата минута камерунецът Амурун изравни резултата.

Последната проверка за момчетата на Ферарио Спасов преди началото на участието на отбора в Европейските клубни турнири е на 14-и юли срещу румънския  вицешампион Стяуа.

Съставът на Литекс: Тодоров, Р. Попов, Юрас, Пл. Николов, Венков, Манолев, Генчев, Бударен, Том, Ив. Попов, Бибишков (Николов, Берберович, Бето, Сандриньо, Йеленкович, Златинов, Томе, Бандаловски)