Манчестър Юнайтед не успя да оправдае очакванията и завърши наравно 1:1 с Твенте на "Олд Трафорд" в първия двубой на двата тима в основната фаза на Лига Европа.

"Червените дяволи" поведоха в 35-ата минута след страхотен гол, дело на Кристиан Ериксен. Сам Ламерс се възползва от неточните действия на защитата на противника и възстанови равенството в 68-ата минута, с което донесе точката за Твенте в двубоя.

Манчестър Юнайтед поведе в 35-ата минута, след като Диого Далот проби отляво в наказателното поле, но бранител на Твенте му изби топката. Кристиан Ериксен се възползва от рикошета и изпрати същински снаряд в горния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Ларс Унерщал да отрази.

Твенте успя да се възползва от невниманието в отбраната на Манчестър Юнайтед. В 68-ата минута Барт ван Роой тръгна пробив от собственото си поле, като премина през четирама футболисти на домакините, преди топката да му бъде отнета от Мануел Угарте. Уругваецът комбинира с Ериксен, който обаче позволи на Сам Ламерс да отнеме, след което нападателят на Твенте излезе очи в очи с Онана и не сгреши.

Лудогорец - Славия (Прага) 0:2 в мач от Лига Европа

Безличен Лудогорец се даде без бой на Славия (Прага)