Отборите на Монако и Ланс завършиха наравно 1:1 в среща от третия кръг на френската Лига 1.

През първото полувреме гостите имаха няколко добри възможности в рамките на три минути - между 28-ата и 31-вата, като Уесли Саид стреля неточно, а след това Адриен Томасон и Саид уцелиха по веднъж гредата.

В 79-ата минута Хамзат Оджедиран пусна топката към Реми Лабо, който стреля от близка дистанция и остави вратаря безпомощен, но попадението не бе зачетено заради нарушение при изграждането на атаката.

Пет минути след това Монако излезе напред в резултата. Кайо Енрике предостави перфектно центриране от ъглов удар, където Денис Закария се ориентира най-добре в наказателното поле и заби топката във вратата.

Дълбоко в добавеното време на срещата Ланс заслужено стигна до изравнително попадение от дузпа за игра с ръка на футболист от домакините. С изпълнението се нагърби Пшемислав Франковски, който не остави шансове на Филип Кьон - 1:1.

След това равенство двата отбора имат по 7 точки и си разделят третата позиция, тъй като и головата им резлика е еднаква -  4:1.