90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен Зрители: 62 322
90+5′

КРАЙ НА МАЧА! ИСПАНИЯ Е ФИНАЛИСТ НА ЕВРО 2024!

Испания - Франция 2:1 в полуфинален мач от Евро 2024

Финалът им отива! Испания сломи Франция със светкавичен обрат и ще се бори за трофея от Евро 2024

16-годишният Ламин Ямал с исторически гол, засенчи тотално Мбапе и "петлите"

90+2′

Нико Уилямс напуска терена, за да бъде заменен от Зубименди.

90+2′

Ламин Ямал отстъпва мястото си на своя колега от Барселона - Феран Торес.

88′

Безумни действия от Камавинга срещу Кукурея, като заради тях ще види жълтия картон.

Снимка 673881

88′

Ламин Ямал получава жълт картон заради тактическо нарушение.

85′

МБАПЕ! Килиан Мбапе имаше своя миг в 85-ата минута, когато пробивът му през зоната на Начо сполучи. В сюблимния момент звездата се провали, пращайки силния си удар високо в аут.

84′
Снимка 673884

81′

Ламин Ямал опита да сътвори римейк на своето попадение от първото полувреме, когато в 81-ата минута отново направи всичко необходимо, за да се освободи и шутира. На перфектно завъртяната топка обаче и липсваше единствено придаването на още малко точност.

79′

Оливие Жиру ще трябва да спасява нещата за Франция, заменяйки Усман Дембеле.

76′

Оярсабал влиза в игра за Испания, а замененият е Алваро Мората.

Снимка 673885

76′

Героят от мача с Германия - Микел Мерино, ще замени голмайстора Дани Олмо.

75′

ЕРНАНДЕС! Испанците изглеждаха податливи на напрежение, след като едно простичко центриране в 75-ата минута внесе невероятен смут в редиците на "ла роха". Така топката бе изчистена право в краката на Тео Ернандес, който от удобна позиция обаче шутира над горната греда.

Снимка 673886

70′

След четвърт час от второто полувреме, Дидие Дешан реши да пусне в игра ярко изразени офанзивни футболисти като Гризман и Баркола. Всичко това постави Мбапе на върха на френското нападение, но и това не можеше да се каже, че увеличи опасностите пред Симон.

63′
Снимка 673869

61′

Адриен Рабио е първият заменен футболист и вместо него ще видим Едуардо Камвинга.

61′

Нголо Канте ще отстъпи на далеч по-офанзивния от него Антоан Гризман.

61′

Голмайсторът Рандал Коло Муани ще бъде заменен от Брадли Баркола.

60′
Снимка 673867

60′

Орелиен Чуамени получава официално предупреждение.

59′

Франция организира добра атака по фланга, която бе изострена след пас на Канте към Дембеле. Футболистът на ПСЖ отправи прострелен пас в наказателното поле, който леко хвана в крачка Унай Симон и баският страж трябваше да сътворява спасяване с една ръка.

56′

Умореният, а и имащ картон, Хесус Навас бе заменен, а вместо него ще видим Вивиан.

52′

През втората част беше време за действия от страна на французите. Такива от тях, при това доста плахи, видяхме в 52-ата минута. Тогава Орелиен Чуамени скочи най-високо при центриране от корнер, ала насочването му с глава попадна в сигурните ръце на Унай Симон.

51′
Снимка 673873

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

37′

През следващите минути и двата тима решиха лекичко да намалят темпото на игра, което към този момент напълно устройваше испанците. Французите се опитваха да демонстрират активност най-вече чрез Мбапе и Дембеле, но без някакъв особен успех.

34′
Снимка 673862

24′

АВТОГОЛ! 2:1 ЗА ИСПАНИЯ! ЖУЛ КУНДЕ НАМИРА СОБСТВЕНАТА СИ МРЕЖА! "Петлите" бяха в тотален нокаут, след като само за няколко минути от лидери в резултата, хората на Дешан изведнъж се оказаха в ролята на догонващи. Още по-разочароващото е, че това се случи след злощастен автогол на Жул Кунде. До него се стигна, когато центриране на Навас в 24-ата минута не бе изчистено по най-добрия начин от френската защита. То стигна до краката на Дани Олмо, който с едно движение на тялото се освободи от двама в "бяло" и отправи диагонален изстрел, минал под плонжа на Менян. Кълбото летеше към мрежата, но на пътя му застана Кунде, който обаче не направи нищо друго освен да "открадне" гола на Олмо и натъжи максимално своите сънародници.

(бел.ред – по-късно от УЕФА обявиха, че попадението все пак е записано на името на Дани Олмо, тъй като изстрелът му е бил в очертанията на вратата)

Снимка 673875

21′

ГООЛ ЗА ИСПАНИЯ! 1:1! ЛАМИН ЯМАЛ! Някои 16-годишни си падат по вдишване на балони, наркотици или алкохол...Други пък бележат на полуфинал на Европейско първенство! Големият талант на световния футбол - Ламин Ямал, сътвори истински шедьовър в 21-ата минута, когато спомогна на родината си да възстанови паритета. №19 получи топката в близост до границата на наказателното поле и се нуждаеше от още няколко технични докосвания, за да отправи толкова прецизен удар, че дори и максимално протегналият се Майк Менян просто да изгледа как тя се отбива в гредата и оплита в мрежата му.

Снимка 673871

18′

МБАПЕ! Голът вдъхна допълнителна увереност на "петлите", които притесниха сериозно испанците и в 18-ата минута. Без маска на лицето си, Килиан Мбапе демонстрира, че е съвършено различен футболист и след няколко резки смени на посоките, звездата си освободи пространство за изстрел, който за радост на Унай Симон се отби в тялото на защитник.

15′
Снимка 673860

13′

Хесус Навас получава първия жълт картон в мача заради нарушение срещу Рабио.

8′

ГООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! 0:1! РАНДАЛ КОЛО МУАНИ! И докато "ла фурия" изглеждаше доста по-близо до откриващото попадение, изведнъж голът падна в тяхната врата. В осмата минута Франция излезе напред с първата си реална атака в полуфинала, а автор на головия изстрел с глава стана Рандал Коло Муани. Всичко започна с подаване към Килиан Мбапе, който получи необходимото време от Хесус Навас, за да отправи перфектно центриране, което колегата му в атака оползотвори максимално, заставайки точно в свободното пространство между Лапорт и Кукурея.

Снимка 673868

7′

Впечатление правеше настроението на изцяло немските запалянковци тази вечер, които не изпускаха всеки миг, когато Марк Кукурея играеше с топката, за да бъде бурно освиркан.

5′

След като пробиха отдясно малко преди това, испанците решиха да експлоатират и лявото крило, където Ламин Ямал с лекота достигна до това да центрира към колегата си Руис. Той завърши офанзивната акция чрез изстрел с глава, ала насочването му премина над горната греда.

Снимка 673861

3′

Испания искаше да бъде отборът, който има приоритетен контрол над коженото кълбо и планът на "ла роха" се получи още с първия съдийски сигнал на Славко Винчич. 180 секунди по-късно, символичните домакини дори създадоха голово положение, но центриране на Фабиан Руис към далечната греда не намери своя адресат.

1′