120′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Меркур Шпил-Арена", гр. Дюселдорф Зрители:
120′

КРАЙ НА СРЕЩАТА! АНГЛИЯ СЕ КЛАСИРА ЗА ПОЛУФИНАЛИТЕ НА ЕВРО 2024!

120′

ПРИ ДУЗПИТЕ:

Англия първи изпълнява дузпи:

1:0 - ГОЛ (Кол Палмър)

1:0 - ПРОПУСК (Мануел Аканджи/Джордан Пикфорд спаси)

5:3 - ГОЛ (Трент Александър-Арнолд)

120′

Второто продължение завърши и голове не паднаха. Следват дузпи!

117′

Джердан Шакири пробва нещо много интересно. Той изпълни нестандартен ъглов удар, който можеше да се превърне директно в попадение. Топката обаче разтресе вратата, като се отби от гредата.

105′

Старт на второто продължение!

105′

Първото продължение приключи!

102′

В 102-ата минута стана много интересно пред вратата на "кръстоносците". Джуд Белингам имаше възможност да обстрелва на два пъти вратата на Зомер. Първият удар бе блокиран, а при втория стражът се намеси и не позволи попадение във вратата си.

95′

Деклан Райс опита да порази вратата на Ян Зомер от далечно разстояние. Стражът обаче внимаваше и се стигна до корнер.

90′

Първото продължение започна!

90+3′

Край на редовното време. Следват продължения!

80′

ГООООООООЛЛЛ за Англия! Букайо Сака! Англичаните реагираха като ужилени и само 5 минути по-късно възстановяват равенството. Кълбото достигна до Сака, който навлезе навътре и шутира без да се колебае, пращайки топката във вратата.

Снимка 673466

75′

ГООООООООООООООЛЛ за Швейцария! Бреел Емболо! "Кръстоносците" излязоха напред в резултата след много хубава и постепенна атака. Дан Ндой центрира и Джон Стоунс не успя да се добере до топката, за да я отклони. От това пък се възползва Емболо, който изпревари и Кайл Уокър, за да отбележи!

Снимка 673468

66′

Михел Аебишер стреля от въздуха, но то бе твърде неточно и не се наложи Пикфорд да се намесва.

51′

Най-накрая видяхме първия точен удар в мача! Той падна чак в 51-ата минута. Бреел Емболо получи топката и стреля, но Джордан Пикфорд улови без проблем.

45′

Второто полувреме стартира!

Снимка 673452

45′

Първото полувреме завърши!

40′

Пет минути преди края на срещата двата отбора продължават да се надлъгват. Нито англичаните, нито швейцарците не могат да създадат сериозна ситуация и изгледи за гол засега няма.

32′

Фабиан Шер получава първия жълт картон в срещата.

28′

Букайо Сака опита да подаде топката на Хари Кейн в наказателното поле, но Мануел Аканджи я блокира.

13′

Букайо Сака успя да пробие и на границата на наказателното поле успя да намери Деклан Райс, който шутира, но Фабиан Шер блокира изстрела му.

1′

25. Зеки Амдуни

Англия и Швейцария се изправят един срещу друг в четвъртфинален сблъсък на Евро 2024. Срещата ще се играе в Дюселдорф, с начален час 19:00.

Англия е сочен за един от фаворитите на европейското, но досега не впечатлява с играта си. Гениалността на Джуд Белингам измъкна "трите лъва" срещу Словакия. Гол със задна ножица в 95-ата минута прати мача в продължения, където Хари Кейн реализира за крайното 2:1. Към момента тимът е вкарал само 4 гола в турнира, което е адски разочароващо предвид играчите в състава.

Швейцария пък се класира за 1/4-финалите доста убедително, след като отборът на Мурат Якин надигра и детронира европейския шампион Италия с 2:0. Съставът е в серия от осем поредни мача без загуба, при едва едно поражение в последните 18 срещи, във всички турнири. "Кръстоносците" ще се опитат да вземат скалпа и на другия финалист от предното европейско първенство.

Якин няма кадрови проблеми, даже Силван Видмер се завръща след наказание. Саутгейт пък няма да използва Марк Геи, поради натрупани жълти картони.

Англия и Швейцария са се срещали в 27 двубоя, като "трите лъва" имат 18 успеха, а "кръстоноснците" 3, 6 мача са завършили наравно. Головата разлика е 59:20, а интересното е, че англичаните нямат загуба от своя опонент цели 43 години.

Последно щвейцарците спечелиха с 2:1 на 30 май 1981 година, в квалификация за Мондиал, пред своя публика.