Милан се класира за групите на УЕФА след като победи в мача реванш швейцарския Цюрих. Голът вкара Шевченко в 70-ата минута. Футболистите на Милан играха по-добре и изпуснаха още няколко възможности за гол, но домакините също се представиха достойно и имаха своите положения. Това бе голов дебют на Шевченко след преминаването му през лятото в Милан от Челси.

Манчестър Сити без Мартин Петров влезе в групите на УЕФА след победа с 2:1 над кипърския Омония, след като първия мач завърши със същия резултат в полза на англичаните. Елано изведе „гражданите” напред в резултата в 48-ата минута, а в 55-ата Райф Филипс удвои резултата. Домакините можеха да вкарат още голове, но пропуски направиха Елано, Райт Филипс и Робиньо. Гостите от Омония върнаха един гол в 78-ата минута, който бе дело на Алаби.

Португалският гранд Бенфика влезе в групите на УЕФА след като победи у дома с 2:0 италианския Наполи. Домакините надиграха италианския си съперник и тяхната победа можеше да е още по-изразителна, но голмайсторите Рейес и Гомеш пропуснаха няколко положения. В 57-ата минута домакините поведоха с гол на бившия футболист на Реал (Мадрид) Хосе Антонио Рейес, а в 83-ата минута Нуно Гомеш удвои резултата. Гостите също имаха своите шансове, но като че ли им попречи липсата на опит в този турнир.

Валенсия постигна трудна победа над португалския Маритимо в първия редовен кръг за Купата на УЕФА и след 2:1 отстрани съперника си с общ резултат 3:1. Гостите бяха по-активни в началото на мача и поведоха логично в 40-ата минута с гол на Марсиньо. През второто полувреме домакините от Валенсия взеха инициативата и в 81-ата минута Дел Орно изравни, а в 90-ата Вия вкара от дузпа победното попадение.