Настоящият носител на трофея Лига Европа Севиля се класира по драматичен начин за полуфиналите на турнира. Испанците направиха 2:2 като гост на Зенит и така с общ резултат 4:3 продължават напред.

Двубоят на „Петровски" бе интересен и бе близо до продълженията. Първи в резултата поведоха гостите от дузпа, но впоследствие руският тим реализира пълен обрат.

В 6-ата минута Карлос Бака се разписа от 11-метров наказателен удар, извеждайки Севиля напред в резултата. Три минути след началото на втората част груба грешка на Бето позволи на Рондон да изравни резултата.

В 72-ата минута стражът на андалусците направи нова грешка и позволи на Хълк да вкара за 2:1. По този начин двубоият отиваше в продължения, но последната дума имаха гостите.

В 85-ата минута Гамеро изненада Лодигин след чудесна контраатака, разписвайки се за крайното 2:2.