Съставът на Севиля победи Бетис с минималното 1:0 в дербито от деветия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в Дербито на Севиля бе дело на Доди Люкебакио, който бе точен от дузпа през второто полувреме.

В 10-ата минута попадение на Чидера Еюке не бе зачетено заради засада. Седем минути след това пъл Ориан Ниланд показа рефлекс и отрази опасен изстрел на Витор Роке с глава.

В 22-ата минута Доди Люкебакио стреля от дистанция, но Руи Силва лесно се справи със ситуацията.

Севиля успя да поведе в началото на второто полувреме. Съдията Мартинес Мунуера свири дузпа за игра с ръка на Диего Йоренте. Реферът бе извикан и от ВАР съдията да прегледа ситуацията на монитора, след което потвърди решението си.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Доди Люкебакио, който прати топката в левия ъгъл за 1:0.

В 82-ата минута Люкебакио можеше да вкара втори гол, но прати топката на сантиметри встрани от вратата.

В последната минута на редовното време Тонги Нианзу бе изгонен от игра след втори жълт картон.

Така Севиля се изравни по точки с Бетис във временното класиране, като и двата отбора имат по 12 точки в актива си.