Хамбургер постигна много важна домакинска победа с 3:1 над белгийския Андерлехт в първия 1/8 финален двубой от турнира Лига Европа.

Домакините от Хамбургер взеха комфортна преднина преди реванша и шансовете им да се класират за 1/4 финалите значително се увеличиха.

Йорис Матийсен откри резултата в полза на немския тим в 23-ата минута, а пет минути преди края на първото полувреме Рууд Ван Нистелрой увеличи преднината на домакините.

Все пак белгийците запазиха интригата с късен гол в продължението на първото полувреме, дело на Легер.

В 76-ата минута обаче Давид Яролим сложи край на амбициите на Андерлехт да измъкне нещо от мача, след като оформи крайното 3:1.

На практика на реванша в Белгия, Андерлехт трябва да победи с два чисти гола Хамбургер, за да се класира напред.

В друг интересен мач от програмата Атлетико Мадрид не успя да победи останалия с 10 души 1 час тим на Спортинг Лисабон. Двата тима завършиха 0-0 и ще решат спора в Португалия.

Гостите играха много грубо и извършиха близо 20 фаула срещу 3 пъти по-малко за домакините. Това разбира се бе наказано от съдията Петер Винк, който изгони Грими за 2 жълти картона през първата част и Тонел с директен червен картон в 89-ата минута.

Въпреки това през първата част Спортинг бе най-близо до гола, но техният реализатор Лиедсон пропусна. Серхио Агуеро и Диего Форлан пък останаха длъжници за своя отбор.

Пропуските на Агуеро и Форлан не секнаха и през втората част и така двубоят логично приключи без голове.