Шалке направи добър старт в груповата фаза за Купата на УЕфА, след като разгроми ПСЖ с 3:1 в мач от група "А".

Резултатът бе открит в 13-ата минута с автогол на Мабиала. Играчът на Пари Сен Жермен неволно вкара топката в собствената си врата след центриране на Кобиашвили. Оттък започна и черната серия за гостите от Франция. Матея Кежман пропусна уникален шанс в 39-ата минута и футболистите на Фред Рутен побързаха да се възползват от пропуските на противника.

В 40-ата минута Кевин Курани разстреля стража Ландро за 2:0 след пас на Фарфан. С преднина от 2 гола Шалке се оттегли на почивката. Този комфортен аванс накара домакините да играят по-затворено и предпазливо през вторите 45 минути.

Шансовете на ПСЖ все пак угаснаха в 69-ата минута, когато Алтънтоп се разписа за 3:0. В самия край на мача Шантом вкара почетен, но незначителен гол за французите.

Шалке - Пари Сен Жермен 3:1
1:0 - Мабиала (13-авт), 2:0 - Курани (40), 3:0 - Халил Алтинтоп (69), 3:1 - Шантом (90)

Шалке: Нойер, Рафиня, Вестерман (64 - Кръстайч), Бордон (54 - Хьоведес), Кобиашвили, Джоунс, Ернст (71 - Ракитич), Енгелаар, Халил Алтинтоп, Фарфан, Курани

ПСЖ: Ландро, Мулумбу (46 - Сако), Мабиала, Траоре, Арман, Н`Гой, Клеман, Сакаре (75 - Ротен), Шантом, Арно (75 - Люиндула), Кежман