Манчестър Юнайтед победи Ливърпул в дербито за Купата на Лигата. „Червените дяволи" се наложиха с 1:0 на „Олд Трафорд", с което продължават напред в турнира.

Двубоят ще бъде запомнен и с официалното завръщане на звездата на Ливърпул Луис Суарес след наказанието му за изцепката срещу Бранислав Иванович през миналия сезон.

Юнайтед пък бе без лидера си Робин ван Перси, заради което шанс за изява получи Хавиер Ернандес.

Двубоят на „Олд Трафорд" беше доста интересен. До 20-ата минута Ливърпул се отличи с два пропуска, дело на Луис Суарес.

В 32-ата минута Чичарито също сгреши, като стреля много слабо към Маноне от чиста позиция.

Минута след подновяването на второто полувреме, мексиканецът успя да се реваншира. „Червените дяволи" изпълниха корнер, под топката остана Джерард, а Чичарито засече за 0:1, което се оказа и крайният резултат.

В 70-ата минута Ливърпул можеше да изравни чрез Суарес, но той би в Де Хеа.
Така до края на мача, „мърсисайдци" така и не успяха да намерят точният път към изравнителното попадение и си тръгнаха с наведени глави от „Олд Трафорд", но със самочувствието от добре започналия сезон във Висшата лига.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Хавиер Ернандес (46)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид Де Хеа, 2.Рафаел Да Силва, 6.Джони Еванс, 12.Крис Смолинг, 28.Александър Бютнер, 4.Фил Джоунс, 11.Райън Гигс, 17.Нани, 26.Шинджи Кагава, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес

Ливърпул: 22.Симон Миньоле, 3.Хосе Енрике, 4.Коло Туре, 17.Мамаду Сако, 37.Мартин Шкъртел, 21.Лукас Лейва, 8.Стивън Джерард, 14.Джордън Хендерсън, 12.Виктор Моузес, 7.Луис Суарес, 15.Даниел Стъридж