Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 2:2 в дербито на 32-ия кръг на Висшата лига. Луис диас откри резултата за гостите, но "червените дяволи" обърнаха развоя с голове на Бруно Фернандеш и Коби Мейно.

В края Мохамед Салах от скандално отсъдена дузпа донесе равенството на мърсисайдци.

Точката обаче не се оказа достатъчна за тима на Юрген Клоп да се върне на първото място. Ливърпул събра 71 точки, като с толкова е и Арсенал, който е с по-добра голова разлика. Веднага след тях със 70 е Манчестър Сити, като и трите отбора имат по 7 мача до края на първенството.

Снимка 660179

Още в 70-ата секунда Алехандро Гарначо вкара гол след пас на Бруно Фернандеш, но в реално време се видя, че имаше засада и тя бе отсъдена, след което потвърдена с VAR.

Отговорът на Ливърпул не закъсня и дойде в 3-ата минута, когато Доминик Собослай бе изведен сам срещу вратаря и само отличната намеса на Андре Онана предотврати откриването на резултата.

Скоро след това Конър Брадли получи първия жълт картон, дошъл в 7-ата минута след грубо влизане в краката на Маркъс Рашфорд.

След това Ливърпул пое контрола на дербито, което се игра при силен дъжд, като постепенно се настани в половината на Юнайтед.

В 23-ата минута мърсисайдци откриха резултата след заучено изпълнение на корнер, при което Дарвин Нунеш отклони с глава към далечната греда към Луис Диас, който с акробатично изпълнение от въздуха прати топката в мрежата през ръката на вратаря.

Снимка 660176

Последваха нови силни минути на Ливърпул. Мохамед Салах и Дарвин Нунес обаче пропуснаха, а на 2 пъти и Онана показа класа, за да остане преднината на гостите минимална.

В 36-ата минута отново Салах можеше да се разпише, ала от удобна позиция прати топката високо над целта.

След това Ливърпул имаше още добри положения да удвои, ала Онана и завършващият удар ги разочароваха, така че почивката дойде при резултат 1:0 в полза на мърсисайдци.

Те отправиха 15 изстрела до паузата, от които 4 точни, докато домакините нямаха нито един шут към тяхната врата през първото полувреме.

Второто започна така, както бе и преди паузата - с натиск на Ливърпул.

В 47-ата минута обаче опасен удар на Луис Диас беше блокиран, а малко след това Хари Магуайър се намеси добре при ново разбъркване в наказателното поле.

След това обаче Юнайтед изравни, сякаш от нищото, с първия си удар. Той обаче бе от изключително ниво. Капитанът Бруно Фернандеш засече от движение една топка, поведена твърде дълго от младия защитник Джаръл Куанса, за да прехвърли вратаря и да я прати в мрежата от центъра на терена - 1:1.

Снимка 660177

Попадението вдъхна самочувствие на "червените дяволи" и те стигнаха до още 1 добра ситуация, ала вратарят на Ливърпул се справи.

В 55-ата минута мърсисайдци осъществиха една мълниеносна контраатака, при която имаха числен превес в половината на домакините, ала направиха с 1 пас повече и Диого Далот изчисти в корнер.

След още няколко добри нападения на Ливърпул обаче Юнайтед осъществи една образцова контраатака. Тя бе започната от Каземиро, който с подобие на задна ножица изведе Коби Мейно в централната част на терена.

Младокът подаде към Гарначо, който намери Уан-Бисака и последния върна към Мейно. И той свърши останалото. Тийнейджърът, дебютира наскоро за националния отбор на Англия, се завъртя около оста си и със страхотен фалцов изстрел прати топката в далечния горен ъгъл, за да стане факт обратът - 2:1.

Ливърпул отговори подобаващо и се настани трайно в половината на Юнайтед, чийто вратар Онана трябваше да прави двойно спасяване в 77-ата минута. В 82-ата обаче гостите получиха дузпа след неумела изява на Уан-Бисака срещу резервата Харви Елиът в наказателното поле. Зад топката застана Мохамед Салах и в 84-ата минута хладнокръвно я прати по земя в мрежата за 2:2.

В даденото от съдията 7-минутно продължение на срещата Ливърпул отново повиши оборотите и осъществи финален щурм, който обаче не даде резултат и така дербито завърши без победител - 2:2.

Припомняме, че другите 2 мача между тези съперници през сезона също завършиха наравно в редовното си време, макар че Юнайтед спечели за ФА Къп след продължения.

Тен Хаг е сигурен: Няма да ме уволнят!