Манчестър Юнайтед победи трудно с 2:1 при гостуването си на Саутхемптън в мач от 1/16 - финалите на Fa Cup. Димитър Бербатов остана на пейката за „червените дяволи" и до края на срещата не се появи в игра. Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън даде почивка на голяма част от титулярите си.

Двубоят започна доста равностойно, като и двата отбора имаха по няколко удобни положения за гол. Полувремето вървеше към кротко 0:0, когато Ричард Чаплоу открадна топката, навлезе в наказателното поле и с много мощен удар оплете топката в мрежата.

В началото на втората част гостите от Манчестър се опитаха да наложат териториален превес. В игра се появи и опитният Райън Гигс, който значително раздвижи играта на „червените дяволи". В 65-ата минута Майкъл Оуен, който днес бе титуляр, с глава изравни резултата.

След това попадение натискът на Юнайтед стана още по явен и до логичното се стигна в 76-ата минута. Тогава резервата Гигс намери с брилянтен пас Хавиер Ернандес, който падайки успя да засече топката и с известна доза шанс донесе победата за Манчестър Юнайтед.

Саутхямптън - Манчестър Юнайтед 1:2