Отборът на Тотнъм записа победа с 2:0 над състава на Астън Вила в двубой от седмия кръг на Висшата лига и продължава отличаната си серия в английския елит. "Шпорите" постигнаха четвърти пореден успех и се намират на пета позиция в класирането, като напълно забравиха за трудното си начало на кампанията.

Точни за успеха бяха Стивън Коукър и Аарън Ленън, а куп пропуски направиха Гарет Бейл, Клинт Демпси и още редица футболисти на Тотнъм.

Домакините започнаха по-активно и пропиляха доста възможности в началните минути. Още в първата минута Бейл получи отличен пас от Дефоу, но ударът му не намери целта. Само след няколко секунди самият Дефоу трябваше да се разпише след пас на Фертонген, но и той не бе точен.

В шестата минута Вила отново се спаси след като Фертонген остана под топката при опасно центриране. "Шпорите" пропиляха още няколко шанса, преди най-после към края на първата част Агболанхор да се опита да затрудни Лорис, но френският страж се справи.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато рожденикът Джърмейн Дефоу реализира отличен гол за 1:0 директно от ъглов удар, като не стана ясно дали топката все пак не рикошира леко в Стивън Коукър.

Тотнъм натисна и пропусна още две отлични възможности, преди в 66-ата минута Аарън Ленън да успее да удвои - 2:0 след хубав шут отдясно в далечния ъгъл.

до края на мача футболистите на Андре Вилаш Боаш можеха да си тръгнат и с по-убедителна победа, но пропуски направиха Бейл, Демпси и Сигурдсон.

Така Тотнъм събра актив от 14 точки и заемат 5-та позиция, като със същия актив са четвъртия Евертън и шестия Уест Бромич Албиън. Астън Вила остава в опасната зона на 16-та позиция с пет пункта.

ТОТНЪМ - АСТЪН ВИЛА -  2:0

1:0 - Стивън Коукър - (58')
2:0 - Аарън Ленън - (67')

Тотнъм: Лорс, Коукър, Галас, Уокър, Вертонген, Ленън (Таунзънд- 87'), Муса Дембеле, Сандро, Бейл, Демпси (Сигурдсон - 82'), Дефоу (Адебайор - 68')

Астън Вила: Гузан, Влаар, Кларк, Бенет, Лоутън, Делф (Н'зогбия - 66'), Ел Ахмади, Олбрайтън (Бент - 66'), Холмън (Банан - 74'), Бентеке, Агбонлахор