Астън Вила ликува при гостуването на Тотнъм в мача от 13-ия кръг на Висшата лига. Вила взе три точки с обрат и ликува с 2:1 (1:1).

Тотнъм вече има три мача в лигата без победа, Астън Вила отпразнува деветия си триумф за сезона.

В първите четири минути Тотнъм заплаши три пъти, първо чрез Удоги в третата минута, а след това два пъти в четвъртата минута чрез Кулусевски и Джонсън.

Астън Вила отвърна на удара чрез Торес в шестата минута и след това темпото леко спадна до 22-ата минута, когато Тотнъм получи шанс да заплаши от корнер.

Топката рикошира извън наказателното поле, а Джовани Ло Селсо се озова на точното място, реагира отлично и прати топката под гредата.

Мрежата на Астън Вила се тресеше в 44-ата минута, но Сон бе в засада.

Астън Вила - Фулъм 3:1 в мач от Висшата лига

Астън Вила не се затрудни с Фулъм и се доближи до върха

Съставът от Бирмингам спечели с 3:1

През първото полувреме се играха още десет минути, а в седмата минута Астън Вила изравни. Гостите изпълниха страхотен свободен удар, Дъглас Луис намери Пау Торес в наказателното поле, а той с глава прати топката в мрежата.

В 59-ата минута Сон отново прати топката в мрежата и отново ВАР отмени попадението му.

Две минути по-късно отлична акция на Тилеманс и Уоткинс, а английският представител отбеляза за 1:2.

В 67-ата минута реферът отстрани спорна ситуация в наказателното поле на Вила, но в крайна сметка решението бе да не се даде дузпа за домакините.

В 85-ата минута ВАР за трети път отмени гол на Сон.

Тотнъм доминираше във владението, но това не им донесе много. Домакините имаха още три удара към вратата, още три удара към вратата, но в крайна сметка бяха по-слаби в най-важната статистика - броя на головете.

В следващия кръг Тотнъм гостува на Манчестър Сити, Астън Вила първо ще се изправи срещу Легия в Лигата на конференциите, а след това гостува на Борнемут.