Нюкасъл Юнайтед победи Астън Вила като гост с 3:1 в мач от 22-рия кръг на Висшата лига, нанасяйки му първа загуба на "Вила Парк" през сезона. Така "свраките" се изкачиха до седмото място с актив от 32 точки, докато Вила е четвърти с 43.

Арсенал - Нотингам 2:1 в мач от Висшата лига

Арсенал оцеля и си тръгна с победата от "Сити Граунд"

"Топчиите" надвиха Нотингам с 2:1

Гостите излязоха напред в резултата в 32-рата минута, когато Киърън Трипиър центрира перфектно от ъглов удар и задължи извисилия се най-високо в наказателното поле Фабиан Шер да прати топката в мрежата, а той го стори с прецизен удар с глава - 0:1.

Четири минути по-късно Нюкасъл отбеляза и второ попадение, а негов автор отново бе швейцарският централен защитник. Фабиан Шер се оказа най-съобразителен и засече отскочила топка право във вратата - 0:2.

Кристъл Палас - Шефийлд Юнайтед 3:2 в мач от Висшата лига

Кристъл Палас закотви на дъното "остриетата" в шоу с пет гола

"Орлите" надвиха Шефийлд Юнайтед с 3:2

В 52-рата минута "свраките" си решиха всичко в срещата, отбелязвайки трети гол. Мигел Алмирон центрира към Джейкъб Мърфи, който не засече добре топката от непосредствена близост, но при опита си да изчисти Алекс Морено си отбеляза автогол.

В 71-вата минута Астън Вила върна едно попадение, след като Леон Бейли изведе Оли Уоткинс на стрелкова позиция, а английският нападател демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле и оформи крайното 1:3.