Манчестър Сити победи Уест Бромич с 3:0 у дома в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите" намалиха аванса на лидера Челси на само 3 точки. Лондончани обаче към момента са и с два мача по-малко.

Мачът на „Етихад" ще се запомни с фрапантната грешка на рефера Нийл Сурбрик, който се обърка и изгони невинен играч на УБА, вместо виновния Доусън.

Именно последният събори откъсващия се сам срещу вратаря Бони още във 2-ата минута и вече потегляше към съблекалнята примирено, когато реферът изгони недоумяващия Маколи.

Останали с числено превъзходство, домакините нямаха никакви проблеми да запишат вероятно най-лесната си победа от началото на сезона.

Бони вкара първия си гол с небесно синята фланелка в 27-ата минута, възползвайки се от рикошет след удар на Фернандо.

Малко преди почивката същият Фернандо удвои резултата, след като Олсон изчисти много лошо една топка, а вратарят Майхил се подлъга и тръгна да излиза.

През втората част манчестърци заредиха положение след положение пред вратата на „дроздовете"  и само шансът и несъсредоточеността на домакините им попречиха да вкарат още голове.

Логичното все пак се случи в 77-ата мин, когато Силва отклони плътен удар на резервата Йоветич.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УЕСТ БРОМИЧ 3:0

1:0 Бони (27')

2:0 Фернандо (40')

3:0 Давид Силва (77')