Отборът на Арсенал продължава похода си към зона Шампионска лига. Днес момчетата на Арсен Венгер продължиха с доброто си представяне и постигнаха нова победа. Днешна жертва на „топчиите" бе коравият отбор на Уест Бромич Албиън, който бе победен на неговия „Дъ Хоуторнс" с 1:2.

Така „топчиите" временно се изкачиха до четвъртото място в Премиър лийг, събирайки точка повече от Челси, като градският им съперник е с мач по-малко.

Отличен мач за новия шампионатен успех на „артилеристите" изигра чехът Томаш Росицки, който реализира и двете попадения срещу „дроздовете". Почетният гол за домакините дойде след гол от дузпа на Джеймс Морисън.

Срещата стартира със силно домакинско начало. В 12-ата минута „дроздовете" бяха близо до гол, но удар на Якоб бе изчистен от голлиният благодарениe на Томаш Росицки. Чехът отново бе в центъра на вниманието няколко минути по-късно, когато успя да изведе Арсенал напред. Халфът успя да се възползва от чудесна асистенция на Жервиньо и с глава направи 0:1.

Отговорът на Уест Бромич дойде в 25-ата минута, когато Крис Брунт стреля опасно, но Лукаш Фабиански направи добро спасяване. До края на полувремето „топчиите" можеха да дръпнат с още един гол, ала с непростим пропуск се „отличи" Арън Рамзи.

Това обаче се случи в 50-ата минута, когато момчетата на Арсен Венгер успяха да поведат с 0:2, като отново герой за своите бе Томаш Росицки. Във въпросната ситуация, той получи хубав пас от Рамзи и стреля опасно. Фостър спаси майсторски, но упоритият Томаш не се отказа, притича и опъна мрежата на домакините за втори път.

В 70-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Джеймс Морисън зиведе с чудесен пас Шейн Лонг, който се откъсваше сам срещу Фабиански. Тук се намеси Пер Мертезакер, който фаулира ирландския национал и бе изгонен с директен червен картон от съдията Хауърд Уеб.

Зад „бялата точка" застана Морисън, който запази спокойствие и отбеляза, с което направи минутите до края доста интересни. От тук нататък пред вратата на Арсенал стана страшно. УБА правеше рпопуск следд пропуск, като най-дейни в това бяха Макоули и Лукаку.

Лукаш Фабиански също се намеси решително след удар на Лонг, за да запази трите точки за своя тим, който постигна успех в трети пореден мач от Премиър Лийг.

УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН-АРСЕНАЛ 1:2

0:1 Росицки (20'), 0:2 Росицки (50'), 1:2 Морисън-дузпа (70')

СТАДИОН: „Дъ Хоуторнс"

СЪДИЯ: Хауърд Уеб

УЕСТ БРОМИЧ: Фостър, Джоунс, Макоули, Олсон, Риджуел, Якоб, Брънт, Доранс, Морисън, Томас, Лонг (резерви: Майхил, Попов, Розенберг, Лукаку, Тамаш, Фортюне, Браун)

АРСЕНАЛ: Фабиански, Саня, Мертезакер, Кошчелни, Монреал, Росицки, Рамзи, Жервиньо, Касорла, Артета, Жиру (резерви: Маноне, Вермаелен, Подолски, Окслейд-Чембърлейн, Коклен, Дженкинсън, Гибс)