Отборът на Милоул продължава с чудесното си представяне, след като преди броени минути победи Блекбърн с 1:0, в преиграването на шестия кръг за ФА Къп. По този начин момчетата на Кени Джакет  се добраха до полуфиналите на най-стария футболен турнир, където на 13 април ще премерят сили с елитния Уигън. Мачът пък ще се играе на митичния „Уембли".

След нулево равенство на своя „Дъ Ден", „лъвовете" имаха тежката задача да вземат победата на негостоприемния „Иууд Парк". Двубоят започна с по-силна игра за домакините от Блекбърн, но „роувърс" бяха попарени в 42-ата минута, когато ветеранът Дани Шиту изведе своите напред.

Здравият нигериец се разписа след асистенция на Тейлър, с което изведе своите напред. До края на срещата, гостите от Лондон се отбраняваха умело и заслужено спечелиха място сред най-добрите четири във ФА Къп.

Последният отбор от финалната четворка ще бъде определен след преиграването на мача Челси-Манчестър Юнайтед.

БЛЕКБЪРН-МИЛОУЛ 0:1

0:1 Шиту (42')