Българският национал Димитър Бербатов игра 90 минути при загубата на своя Тотнъм с 1:2 от Шефилд Юнайтед като гост в двубой от 27-я кръг на английската Висша лига. Нападателят ни имаше шанс да се разпише на няколко пъти, но умели намеси на вратаря Патрик Кени предотвратиха попадението.

Гостите започнаха по най-добрия начин и още във 2-а минута излязоха напред в резултата, след като Джърмейн Дженас се възползва от подаване на Роби Кийн отдясно и даде аванс на "шпорите". Двадесет минути по-късно обаче Роб Хълс използва разбъркване след корнер пред вратата на гостите и отблизо успя да възстанови статуквото.

През второто полувреме Тайми Тайнио извърши грубо нарушение срещу Стивън Куин в сосбтвеното си наказателно поле и реферът Мартин Аткинсън не се поколеба да посочи бялата точка. Капитанът Фил Ягиелка бе точен и направи 2:1. До края на срещата Тотнъм натисна, но нямаше късмет да изравни и в крайна сметка се примири със загубата.

Спечелените три точки измъкнаха домакините от опасната зона в класирането, пращайки ги на далеч по-удобното 16-о място с 30 точки. Тотнъм е на 11-а позиция с три повече.

Лидерите в подреждането Манчестър Юнайтед и Челси нямаха затруднения в своите двубои от кръга и запазиха дистанцията от шест точки помежду си.

"Червените дяволи" победиха с 2:0 Чарлтън след попадения на Джи Сунг Парк и Дарън Флетчър, докато традиционният голмайстор на лондончани Дидие Дрогба отбеляза два гола за Челси срещу Мидълзбро. Класическото 3:0 бе подпомогнато и от автогола на Абел Шавиер в 66-а минута.

По този начин статуквото на върха се запази - Манчестър Юнайтед продължава да води, вече с актив от 66 точки, докато втори е Челси с 60. Трети остава Ливърпул, който дори и след днешната загуба от Нюкасъл няма как да бъде изместен. Утре е двубоят на Арсенал с Уигън.