Англия изигра силен първи мач след напускането на Гарет Саутгейт. Под ръководството на временния селекционер Лий Карсли "Трите лъва" спечелиха с 2:0 гостуването си на Ейре.

Англичаните решиха мача от група 2 на Лига "В" на Лигата на нациите до средата на първото полувреме. Деклан Райс откри резултата в 11-ата минута, а завърналият се в тима Джак Грийлиш се разписа в 26-ата минута.

Финалистът на последните две европейски първенства се представи отлично през първото полувреме. Тогава англичаните тотално доминираха, владееха топката в огромни периоди и създадоха доста положения. За разлика от мачовете под ръководството на Саутгейт в атаката имаше повече идеи и свобода на действие, което доведе до някои прекрасни комбинации.

Снимка 681684

Източник: Gettyimages

Ирландците започнаха отлично срещата и стигнаха до възможност още в първите минути. След центриране Молъмби бе оставен непокрит, но ударът му с глава бе неточен. Гостите обаче бързо показаха колко опасни ще бъдат в предни позиции. В седмата минута Хари Кейн стреля с глава над вратата. Домакините действаха агресивно, но в атаките им повече желание, отколкото качество.

Англия поведе в 11-ата минута след отлична бърза атака. Александър-Арнолд изведе Гордън, който не успя да реализира. Келъхър отрази удара, но топката отиде в Райс и той откри резултата. Халфът на Арсенал показа уважение към публиката и вдигна ръце в знак, че няма да отпразнува гола. Райс има няколко мача за представителния отбор на Ейре преди да заиграе за Англия.

Попадението прекърши ентусиазма на домакините и последваха нови английски атаки. В 15-ата минута тимът на Карсли бе много близо до втори гол. Нова контраатака изведе Кейн на отлична позиция, но Келъхър успя да го спре. Вратарят обаче нямаше шанс в 26-ата минута. Великолепна комбинация минала през Райс, Мейну и Сака, завърши с гол на Джак Грийлиш.

В началото на второто полувреме Хари Магуайър засече центриране с глава, но Келъхър направи страхотно спасяване. В 69-ата минута Райс намери Букайо Сака, който подаде за Грийлиш, той продължи за Гордън, който стреля от добра позиция, но ирландският страж отново се справи.

В 85-ата минута появилият се от резервната скамейка Джаред Бпуен направи добър пробив и пробва шут, който отново бе отразен от Келъхър. Малко по-късно Еберечи езе пробва късмета си от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.