Арсенал развали празничното настроение на футболистите и феновете на Челси. „Топчиите" се наложиха с 3:1 в лондонското дерби във Висшата лига на Англия и по този начин излязоха на второ място във временното класиране.

Двубоят на стадион „Емиратс" започна доста равностойно, а през първите минути сериозни положения пред двете врати липсваха. В 8-ата звездата на „сините" Дидие Дрогба пробва удар, но топката премина покрай врата на Фабиански. Малко по-късно Арсенал отговори на удара с мощен шут на Самир Насри, който обаче също не намери целта.

Двете нули на светлинното табло останаха непроменени до 44-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Алекс Сонг, който с хубав удар по земята откри резулата.

Почти веднага след почивката домакините нанесоха втория си удар. Топката попадна в Тео Уолкът, който намери Сеск Фабрегас, а той направи Петър Чех за втори път безпомощен.

Само след 120 секунди Челси бе поставен на колене. Този път ролите се размениха и Фабрегас подаде, а Уолкът реализира, правейки преднината на „артилеристите" класическа.

След това попадение футболистите на Карло Анчелоти се уплашиха и погледнаха по-смело към вратата на своя противник. Така се стигна до 57-ата минута, когато Дидие Дрогба центрира към Бранислав Иванович, а той с глава намали резултата.

До края на мача Челси имаше още добри възможности за гол, но на два пъти Дрогба пропусна да намали целта. При една контраатака в края на мача Фабрегас можеше да направи 4:1, но ударът му бе спасен от Чех.

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 3:1