Арсенал разгроми Челси с 5:0 и отново се върна на върха във Висшата лига. Победата се оказа историческа за "топчиите" в дербито на Западен Лондон срещу "сините". Предишният най-голям успех датира от далечната 1930 година, когато Арсенал триумфира с 5:1. Така след 96 години феновете на "червено-белите" имаха възможност да станат свидетели на исторически успех.

"Артилеристите" поведоха още в 4-ата минута чрез Леандро Тросар, но головото шоу бе през второто полувреме, когато между 52-рата и 70-ата минута Бен Уайт и Кай Хаверц се разписаха на два пъти за изразителния успех на своя тим.

Същевременно Челси постави антирекорд, като вече има допуснати общо 57 гола до момента. Така отборът има най-много инкасирани попадения в една кампания от създаването на Премиер Лийг.

Арсенал победи Челси с 5:0 в мач от Висшата лига

Лондон е червен! Арсенал унищожи безобразен Челси и се настани на върха във Висшата лига