ЦСКА загуби с 2:3 от седмия в чешкото първенство, Виктория Пилзен, в четвъртата си контрола на лагера в Кипър. На почивката "армейците" водеха с 2:1, но през второто полувреме допуснаха обрат.

ЦСКА поведе в резултата в 18-ата мин. чрез новото нигерийско попълнение Алауса, който бе точен с глава след пас на Тодор Янчев.

Минута преди това "червените" също бяха близо до откриването на резултата, но удар на Виданов мина на сантиметри от гредата.

В 38-ата мин. Виктория получи право да изпълни дузпа, Резек бе точен от бялата точка и изравни, 1:1.

"Армейците" бързо възвърнаха аванса си след нова дузпа в мача. Нарушението бе срещу другото нигерийско попълнение Омодиаигбе, а точното изпълнение бе дело на Чипев, който в 45-ата мин., направи 2:1

На почивката Димитър Пенев направи седем смени, а в началото на второто полувреме те станаха осем, след като принудително заради травма излезе авторът на първия гол Алауса.

Чехите започнаха по-активно втората част, а в 53-ата мин. реферът на срещата свири дузпа заради игра с ръка на футболист в червено, но след консултация със своя асистент, отмени решението си.

Натискът на Виктория даде резултат и в рамките на четири минути между 79-ата и 83-ата мин обърнаха резултата. Първо Млика с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле изравни, а след това друга резерва, Татанашвили вкара за 2:3 - Беконо изби силен пряк свободен удар, след което грузинецът бе изпуснат и от близка дистанция не сгреши.

В последната минута ЦСКА можеше да стигне до равенството, след като получи право да изпълни нова дузпа заради игра с ръка с на бранител на тима от Пилзен. Зад топката отново застана Чипев, но този път нацели гредата и пропусна да вкара второто си попадение в срещата.

ЦСКА - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 2:3 (2:1)

1:0 Алауса (18)

1:1 Резек (38-д)

2:1 Чипев (45-д)

2:2 Млика (79)

2:3 Татанашвили (83)

ЦСКА: Караджов, Виданов, Узунов, Ковачев, Янчев, Тонев, Чипев, Омодиаигбе, Георгиев, Руи Мигел, Алауса (Беконо, Машадо, Ели Маркес, Мороз, Да Силва, Тошев, Стойков, Пиетробон)

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН:  Тихачек, Лимберски, Рада, Юрачек, Навратил, Резек, Трап, Хорват, Колар, Пертжела, Варади (Хайковски, Млика, Татанашвили)

Жълти картони: Да Силва, Чипев (ЦСКА); Колар, Навратил (Виктория Пилзен)