ЦСКА изигра най-силния си мач по време на подготовката в Турция и победи само с 2:1 чешкия Бохемианс (Прага).

Головете за "армейците" отбелязаха Дюкенс Назон (9') и Матиас Фаетон (53'). Символичните гости върнаха един гол в 82-рата минута чрез Козак.

ЦСКА беше абсолютен господар на терена, а "червените" пропиляха куп 100%-ви положения.

За момчетата на Ел Маестро предстои прибиране в България и още един приятелски мач срещу отбора на Септември (София).

ЦСКА - Бохемианс 2:1 (Развой на срещата по минути)

Сблъсъкът започва в 14:00 часа българско време

В 4-та минута чехите организираха добра атака по левия фланг и последва остро центриране по земя в полето на ЦСКА. Капитанът на "армейците" Юрген Матай обаче се намеси хладнокръвно и предотврати опасността. Малко след това Бохемианс изпълни корнер, а Димитър Евтимов боксира топката в гърба на Матай и тя се върна във вратата на "червените", но главният рефер правилно забеляза, че срещу вратаря на ЦСКА е имало нарушение.

Минутата беше 9-та и №9 в състава на "армейците" откри резултата. Матиас Фаетон изведе Дюкенс Назон сам срещу вратаря. Хаитянинът хладнокръвно финтира стража на чехите и прати топката в мрежата.

В 13-та минута голмайсторът на ЦСКА Дюкенс Назон имаше прекрасна възможност да отбележи втори гол. Нападателят на "червените" притисна защитник на Бохемианс и му открадна топката около центъра на терена. Дюкенс напредна с нея и излезе сам срещу вратаря на чешкия отбор, но този път победител излезе стражът, който се хвърли в краката на Назон и улови кълбото.

Снимка 651974

Източник: startphoto.bg

Фернандо Каранга наблюдаваше внимателно изявите на новите си съотборници и беше в добро настроение. Бразилският нападател не взе участие в днешната контрола, тъй като не е в оптимално физическо състояние.

Снимка 651963

Малко преди почивката ЦСКА пропусна нова възможност да удвои преднината си. Юрген Матай подаде прекрасно към Турицов на десния фланг, а българският национал веднага центрира към Назон. №9 в състава на "червените" стреля с левия крак от малкото наказателно поле, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

ЦСКА изигра може би най-силното си полувреме в Турция и "армейците" можеха само да съжаляват, че преднината им не е по-убедителна. Все пак малко след подновяването на играта се случи логичното и ЦСКА удвои аванаса си. Юрген Матай даде поредния си ювелирен дълъг пас и намери Фаетон малко пред наказателното поле. Националът на Гваделупе напредна с топката и с левачката опъна мрежата на чехите за втори път.

Само минута по-късно ЦСКА достигна до нов шанс. Дюкенс Назон финтира двама бранители на Бохемианс в наказателното поле и опита технично да прехвърли излезлия напред вратар, но само за да види как топката отново минава на сантиметри от гредата.

Снимка 651969

В 57-ата минута футболистите на ЦСКА пропуснаха нови две възможности. Първо Линдсет излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше спасен, а секунди по-късно и Хайнц стреля опасно, но на милиметри от целта.

Бохемианс достигна до първото си по-сериозно положение в 67-ма минута, когато Вион не успя да изчисти добре топката и я подари на нападател на чешкия отбор. Последва удар към вратата, но Бусато демонстрира обичайната си класа и опази "армейската" врата от попадение.

Снимка 651982

ЦСКА все пак допусна попадение в 82-ра минута на двубоя. Козак получи добър пас в наказателното поле и технично прати топката покрай Густаво Бусато.

Малко преди последния съдийски сигнал ЦСКА създаде още една прекрасна възможност за гол. Шопов проби по левия фланг и достави перфектен пас за Улаус Скаршем. Норвежецът си спря топката на гърди и нанесе удар от въздуха, но вратарят на Бохемианс спаси.

"Армейците" достигнаха до нов шанс в последната минута. Данило Асприля се откъсна от центъра и беше абсолютно сам срещу чешкия страж, но повеждането му на топката беше безобразно и той я подари на вратаря.