ЦСКА София и първенецът в унгарското първенство Дебрецен завършиха 2:2 в зрелищно реми. Головете за армейците вкараха Гуидо Ди Вани и Марсиньо, а за съперника на два пъти точен бе Тамаш. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол и ЦСКА - Стефан Божков.

Първата възможност за гол се откри пред ЦСКА. В 12-ата минута Мартин Петров стреля много добре от фаул, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

Дебрецен отговори 3 минути по-късно. Апостол Попов не игра убедително в пеналта на "армейците", топката попадна в Ибрахима Сидибе, който стреля силно, а след рикошет кълбото излезе в корнер.

В 29-ата минута Милисавлевич свали към Ди Вани, който се опита с едно докосване да продължи топката към свой съотборник, но защитник на Дебрецен пресече паса.

Мболи се спаси секунди по-късно, когато силният удар на Ковач прати коженото кълбо в аут.

ЦСКА откри резултата в 33-ата минута с дебютен гол за Ди Вани. Нападателят размени няколко паса с Емил Гъргоров, Бадема успя да го намери на границата на наказателното поле на Дебрецен, а аржентинецът с удар в долния ляв ъгъл на вратата направи 1:0 за "армейците".

На почивката Стойчо Младенов направи две промени. Мартин Петров и Неманя Милисавлевич напуснаха терена, а местата им заеха Косоко и Карачанаков. В същото време наставникът на Дебрецен замени целия си отбор, като пусна на терена втора единайсеторка.

В 53-ата минута унгарците изравниха резултата, след като играчите на ЦСКА направиха неуспешен опит за изкуствена засада. Точен за Дебрецен бе Тамаш.

В средата на втората част ЦСКА отново излезе напред в резултата. В 65-ата минута Косоко изведе Марсиньо, който напредна в полето и с точен удар матира стража на съперника. Радостта в червено обаче бе твърде кратка, тъй като Дебрецен бързо успя да изравни. Само 2 минутки по-късно Тамаш с втория си гол в срещата направи резултата 2:2.

До края на срещата нови голове нямаше и двата отбора не излъчиха победител!

ЦСКА - ДЕБРЕЦЕН 2:2

1:0 Ди Вани (33)

1:1 Тамаш (53')

2:1 Марсиньо (65')

2:2 Тамаш (67')

ЦСКА: 92. Мболи, 6. Менди, 11. Милисавлевич, 14. Илиев, 19. Попов, 37. Жереми Фо-Поре, 4. Сънди, 17. Петров, 18. Чочев, 23. Гъргоров, 26. Ди Вани

Резерви: 99. Колев, 2. Здр. Илиев, 21. Василев, 24. Юлиянов, 27. Ереро, 30. В. Попов, 5. Янчев, 7. Силва, 8. Галчев, 10. Марсиньо, 16. Витанов, 20. Косоко, 71. Карачанаков, 45. Долапчиев

Дебрецен: 45. Новакович, 16. Корнер, 17. Мезарош, 14. Вандай, 24. Морозой, 23. Ковач, 29. Шпицмюлер, 21. Лудански, 8. Боуадла, 88. Сейди, 26. Сидибе