Отборът на Рома постигна една от скъпоценните си победи на европейската сцена.  „Джалоросите" надвиха с 3:2 германците от Байер (Леверкузен), с което се настаниха, макар и временно, на втората позиция в група „Е". Двубоят на „Олимпико" отново бе изключително зрелищен, като до почивката „вълците" водеха с 2:0. „Аспирините" набързо компенсираха изоставането си след подновяването на играта, но всичко бе решено с точен наказателен удар на Миралем Пянич.

Бившият тим на Димитър Бербатов остана с човек по-малко, след като червен картон получи турският национал Топрак.

Головото шоу между двата тима се пренесе и на „Олимпико", тъй като „вълците" поведоха в резултата след малко повече от минутка игра. Байер сбърка при една от своите комбинаци, което стана преподставка за бъра контраатака на Рома. Салах и Джеко направиха двойно подаване, което изведе египетския национал очи в очи срещу Лено. Африканецът запази хладнокръвие и майсторски направи 1:0.

Критиците на Един Джеко останаха с пръст в уста след половин час игра, когато босненецът вкара едно от малкото  си попадения  с екипа на новия си клуб. Балканецът се възползва от извеждащо подаване на Наинголан и безпощадно удвои италианската преднина.

Един обаче извървя бързия път от овациите до псувните, след като в 30-ата минута направи невъзможен пропуск от отлична позиция.

Рома демонстрира старата си слабост след почивката. „Вълците" допуснаха да бъдат изравнени за по-малко от 10 минути. Кевин Кампъл блесна с чудесен индивидуален рейд. Топката стигна до Белаараби, но излезе в аут нещо, което не се видя от допълнителния асистент-съдия. Това доведе до подаване към непокрития Мехмеди, който със зверски шут  промуши топката в близкия ъгъл на Шчесни.

Шокът на „Олимпико" бе пълен, след като Хавиер Ернандес сътвори частичния обрат с перфектен диагонален шут.

Тифозите на домакините сериозно се ядосаха от решението на руския рефер Карасев, която малко след това подмина чиста дузпа за „джалоросите".

Драмата в италианската столица обаче тепърва предстоеше. Бленуваният наказателен удар все пак бе факт в 80-ата минута, когато Топрак от гостите извърши нарушение, заради което дори бе изгонен от съдията Карасев.

С отговрната задача бе натоварен Миралем Пиянич, който реализира безпощадно, слагайки край на феноменалната драма между Рома и Байер.

РОМА-БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) 3:2

1:0 Салах (2'), 2:0 Джеко (29'), 2:1 Мехмеди (46'), 2:2 Чичарито (51'), 3:2 Пянич-дузпа (81')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Сергей Карасев

РОМА: Шчесни, Манолас, Дин, Рюдигер, Де Роси, Наинголан, Пянич, Салах, Флоренци, Жервиньо, Джеко (резерви: Де Санктис, Каста, Итурбе, Флаке, Майкон, Винкьор, Торосидис)

ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Пападополус, Топрак, Донати, Вендерл, Та, Кампъл, Кислинг, Мехмеди, Ернандес, Чалканоглу (резерви: Крешич, Рамальо, Бьониш, Бранд, Крамер, Юрченко, Белаараби)