Отборът на Спарта (Прага) успя да влезе в основната схема на Шампионската лига след успех с 2:0 срещу тима на Малмьо ФФ в срещата реванш от плейофите на квалификационния турнир.

Така чехите спечелиха категорично в сблъсъка между двата тима с общ резултат 4:0.

Любопитното е, че в първото полувреме имаше цели две дузпи - за двата тима по една. Куриозното бе, че и Спарта, и Малмьо изпуснаха своя 11-метров наказателен удар.

Велко Бирманчевич първо сгреши за чехите, като той стреля неточно над напречната греда.

При дузпата за шведите вратарят на Спарта, Петер Виндал Йенсен успя да разгадае намеренията на изпълнителя Андерс Кристиансен и спаси.

Домакините обаче се разписаха след почивката в средата на второто полувреме, когато Лукаш Храслин прати топката във вратата на съперника, но попадението бе отменено след намесата на ВАР.

В 80-ата минута съдията отсъди дузпа общо за трети път дузпа в мача и за втори в полза на домакините от Спарта (Прага). Този път наказателният удар изпълни Лукаш Хараслин, който не сбърка, за да реши спора, защото чехите водеха с три гола в общия резултат.

Едва 3 минути по-късно при нова контраатака косоварът Рахмани реши всичко и в самия мач, удвоявайки резултата.