С голове на футболисти, които са играли в България, преминаха изтеглените за вторник срещи от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Първо Петър Златинов донесе равенството и върна надеждите на азербайджанския Интер (Баку) с гол в 82-та минута на двубоя срещу сръбския Партизан (Белград). Двата отбора завършиха наравно 1:1, след като в петата минута Милош Богунович откри за гостите.

След края на тази среща се изиграха още два от изтеглените двубои. Бившият играч на Левски - Ниогу Демба-Нирен отбеляза единствения гол за норвежкия Бран (Берген) при победата с 1:0 срещу латвийския шампион Вентспилс. Ганаецът със шведски паспорт вдигна публиката на крака в 87-та минута на двубоя.

В последната среща украинският Динамо (Киев) си осигури класирането в третия кръг, след като Тараш Михалик и Александър Алиев отбелязаха единствените две попадения в мрежата на домакините от Ирландия - Дрогеда Юнайтед. Точен за ирландците бе австралиецът Адам Хюз.

По-късно тази вечер се играят останалите срещи от втория предварителен кръг на Шампионската лига, а в единствения изтеглен мач от Купата на УЕФА датският Нордселанд разгроми с 5:0 гостуващия естонски ТВМК Талин.