Пари Сен Жермен измъкна равенство 2:2 като гост срещу Арсенал и практически спечели надпреварата в група А на Шампионската лига. В мача имаше два автогола, дузпа, много борба и някои не много точни съдийски решения. „Топчиите" практически бяха спечелили мача, но прекаленото им връщане назад и известна доза малшанс им попречиха да спечелят.

НА ЖИВО Арсенал - Пари Сен Жермен

Двата отбора ще определят победителя в Група А

През първото полувреме и двата отбора играха много икономично и практически не създаваха положения за гол.

Единствената разлика беше Единсон Кавани, който първо беше близко до гола след удар с глава. В 18-ата минута той все пак откри резултата.

Блез Матуиди получи топката отляво и остана сам под малък ъгъл. Той отправи нещо средно между удар и подаване. Кавани притича и вкара топката във вратата до далечната греда. Останаха съмнения, че и двамата бяха в положение на засада.

Попадението не промени нищо в играта. Гостите бяха малко по-активни. Това се изразяваше в изпълнението на няколко корнера.

В последните пет минути домакините се активизираха, но реално не застрашаваха вратата на парижани. Все пак те успяха да изравнят.

Снимка 264165

Оливие Жиру отне една топка пред наказателното поле и подаде на Алексис Санчес. Криховяк свали на земята чилиеца и Брих посочи бялата точка. Кавани реши да се разправя с Рамзи и го удари, но съдията не се реши да покаже картон. Жиру изпълни дузпата в десния ъгъл по земя, като преди това литна вратаря Ареола.

Арсен Венгер очевидно беше инструктирал своите футболисти да атакуват и те излязоха решени да вкарат гол. „Топчиите" пренесоха играта в полето на своя противник.

В 60-ата минута Марко Верати си вкара автогол. Рамзи изрита топката след центриране на Дженкинсън отдясно. Маркиньош опита да изчисти и топката се удари във Верати и влезе неспасяемо във вратата. Пълният обрат за Арсенал стана факт.

Снимка 264159

Но Венгер няма да прилича на себе си ако не върне отбора назад в подобна ситуция. Неговите възпитаници се върнаха назад и започнаха да убиват мача. Но както често се случва с Арсенал в Шампионската лига противника вкара малко щастлив гол.

В 77-ата минута Оспина остави една топка да излезе. Но се оказа, че последен с нея е играл играч на домакините.

Лукаш Моура отбеляза с глава отдясно. Иуоби я отклони и Оспина беше изненадан. Топката беше центрирана от корнер отдясно. Моура беше оставен сам на изглеждаща безопасна позиция. Впоследствие голът беше записан като автогол на Иуоби.

Снимка 264149

В оставащите минути „топчиите" опитаха да отбележат нов гол, но бяха укротени от интелегентната игра на гостите.

Съдийството, като че ли беше леко в полза на гостите. Особено при отсъждане на засадите.

Така Пари Сен Жермен практически спечели групата. Арсенал отново остава втори и отново ще трябва да играе с много силен съперник на осминафинал. Това е седмо порено второ място за лондончани в група на Шампионската лига.