90+3′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 60,000
90+3′

Равенство с цената на победа за Пари Сен Жермен. Французите практически спечелиха група А.

90′

Три минути добавено време.

88′

Лукаш излиза. На негово място влиза Хесе.

87′

Играчите на ПСЖ задържат топката и печелят ценно време.

82′

Пропуск на Кавани пред вратата. Той отново беше в засада, която не беше маркирана.

81′

Дженкинс отсъпва мястото си на Окслейд-Чембърлейн.  Венгер хвърля всичко в атака.

80′

Уолкът смени Коклен.

79′

Кавани остана съвсем сам отдясно. Той опита да прехвърли Оспина, който с акробатичен плонж спаси.

78′

Джака сменя Иуоби. Смяната беше подготвена преди гола.

77′

ГОООЛ! Лукаш Моура отбеляза с глава отдясно. Иуоби я отклони и Оспина беше изненадан. Топката беше центрирана ор корнер отдясно. Моура беше оставен сам на изглвждаща безопасна позиция.
Впоследствие голът беше записан като автогол на Иуоби.

75′

Оспина извади топката пред крака на Кавани след центриране на Мюмие отдясно.

74′

Жиру отново отне топката пред полето на гостите.
Санчес центрира отляво и Рамзи за малко не засече топката във вратата.

72′

Дженкинс изчисти в тъч след центриране отдясно. Гостите играят изцяло в половината на Арсенал.

71′

Тиаго Мота стреля от 30 метра високо над вратата. Публиката е доволна.

69′

Жиру е в засада отдясно. Повторението показва, че не е имало нарушение на правилата.

67′

Бен Арфа смени Кржиховяк.

66′

Кавани се оказа в десетметрова засада. Страничният съдия закъсня с вдигането на флага.

65′

ПСЖ има инициативата. Играчите на Арсенал се прибраха отзад.

64′

Гостите атакуват. Верати за малко не намери Кавани, който излизаше сам.

63′

Оспина хвана топката пред Кавани. Уругваецът легна за дузпа. Кошчелни го пипна леко с ръка.

62′

Кавани стреля в аут отдясно. Гостите направиха контраатака с няколко човека, но уругваецът избра грешно решение.

60′

АВТОГОООЛ! Марко Верати си вкара автогол. Рамзи изрита топката след центриране на Дженкинсън отдясно. Маркиньош опита да изчисти и топката се удари във Верати и влезе неспасяемо във вратата.
Пълен обрат за Арсенал.

57′

Жиру стреля отляво. Маркиньош изчисти. Преди това Дженкинсън центрира остро отдясно.

56′

Гибс за малко не изведе Санчес. Маркиньош успя да пресече паса.

55′

Верати фаулира Санчес. Верати няма да играе срещу Лудогорец.

53′

Лукаш стреля от фаул. Топката се отклони от горната греда. Оспина въобще не реагира.

52′

Кошчелни направи фаул пред границата на полето.

51′

Иуоби центрира, но Жиру се сблъска със Силва. Санчес пресира.

50′

Кошчелни пресече топката пред атакуващия отдясно Муние. Муние фаулира защитника.

48′

Домакините пресира по-сериозно и играят повече с топката.

47′

Санчес напредна и опита да намери Жиру в полето. Защитник успя да пресече паса.

46′

Засада на Коклен отляво.

45′

Играчите и на двата отбора се забавиха с излизането на терена.

45+2′

Скучно полувреме с два гола.

45+1′

ГОООЛ! Оливие Жиру стреля от дузпа леко в десния ъгъл на вратаря по земя. Ареола се хвърли в левия ъгъл.

45′

Дузпа за Арсенал след като Криховяк събори Алексис Санчес.
Жиру отне топката от защитата и подаде на Санчес, който влезе в полето и опита да финтира.

43′

Ново центриране отдясно на домакините в ръцете на вратаря. „Топчиите" изнесоха играта напред, но им липсва острота.

42′

Играчите на Арсенал искаха дузпа за игра с ръка. Накрая атаката завърши с двоен рикошет в аут.
Венгер успя да си вдигне ципа след няколко опита.

39′

Арсенал опитва някакви атаки. Санчес падна пред полето, но според Брих не е бил фаулиран.

34′

Коклен изрита Тиаго Мота в центъра на терена. Коклен ще пропусне следващата среща.

31′

Маркиньош получи картон за фаул срещу Санчес. Целта беше спиране на контраатака.

30′

Нов корнер за ПСЖ отдясно. Голът не промени начина на игра на двата отбора.

Снимка 264148

27′

Ареола блокира центриране на Алексис Санчес.

25′

Йозил опита да спечели корнер в близост до аутлинията, но топката се удари последно в неговия крак.

20′

Лукаш центрира отляво след разиграване в полето на Арсенал. Оспина отново е на мястото си.

18′

ГОООЛ!  Единсон Кавани засече пред вратата топката, която му беше подадена от Блез Матуиди. Останаха съмнения за засада и на двамата.

Снимка 264147

15′

Кошчелни изби топката точно пред крака на Кавани. Уругваецът беше в засада незабелязана от Брих.
Кавани стреля с глава след корнера и Гибс изби от голлинията.

Снимка 264143

13′

Лукаш центрира отдясно. Право в ръцете на Оспина.

12′

Двата отбора играят предпазливо и се стремят да не правят грешки.

8′

Французите срещата затруднения с изнасянето породени от дълбоката преса на домакините.

6′

Центриране към Кавани. Той едвам докосна топката с глава.

2′

Дженкинсън центрира високо отдясно.

1′
Мохамед Елнени Нанитамо Иконе

Арсенал и Пари Сен Жермен ще определят победителя в Група А на Шампионската лига. Арсенал има малко предимство, след като завърши 1:1 в гостуването си в първата среща.

И двата отбора вървят без грешка в срещите си с Базел и Лудогорец и вече са си осигурили участие в следващата фаза на турнира.

Арсен Венгер ще използва всичко най-добро, като е предупредил играчите си, че трябва да решат задачата за спечелване на групата още днес. За това е нужна победа.

„Топчиите" нямат загуба в последните си 17 мача от всички турнири. Двама играчи със сигурност не могат да бъдат използвани - Санти Касорла и Хектор Белерин.

Пари Сен Жермен има само една победа срещу английски опоненти в Евротурнирите от 8 мача. С Арсенал това ще бъде четвърта среща. Двата отбора са завършвали наравно на два пъти, а един път победител е бил Арсенал.

Едно равенство за френския шампион може да се окаже достатъчно. В последния кръг парижани ще домакинстват на Лудогорец, докато Арсенал ще има трудно гостуване на Базел.