Турнир: Шампионска лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

87′

Родри засече центриране от ъглов удар, но доброто му отиграване с глава, насочено под напречната глава, беше спасено от вратаря.

80′

Жоао Кансело замени Алфонсо Дейвис.

80′

Томас Мюлер замени Серж Гнабри.

77′

ТРЕТИ ГОЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Джон Стоунс подаде към Ерлинг Халанд, който от въздуха с десния крак разстреля мрежата за 3:0.

Снимка 614033

76′

Хулиан Алварес стреля, като топката беше отправена към долния десен ъгъл, но Ян Зомер демонстрира уменията си и предотврати гола с брилянтно спасяване.

70′

ГОЛ ЗА МАН СИТИ! След голяма грешка на Дайо Упамекано, играч на Ман Сити му отне и подаде към Халанд. Звездата проби и направи перфектно, меко центриране към Бернардо Силва, който с глава разстреля вратаря за 2:0!

Снимка 614031

69′

Джамал Мусиала напусна терена, а Садио Мане влезе на негово място

68′

Кевин де Бройне бе заменен от Хулиан Алварес

60′

Джон Стоунс стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от лявата греда.

56′

Опасен удар на Аке, спасен обаче от Зомер.

49′

Шанс за Байерн! Сане изскочи на голова позиция и стреля с левия крак към далечния ъгъл, но Едерсон се отличи с много добра намеса и спаси!

Снимка 614029

48′

Жълт картон за Бернардо Силва.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

34′

Ян Зомер направи страхотно спасяване! Той блокира удар на Илкай Гюндоган след отбита топка. Опитът му от наказателното поле беше насочен ниско в средата на целта.

27′

ГОЛ ЗА МАН СИТИ! Родри получи извеждащ пас, отскубна се от защитата като финтира Мусиала и прати топката с далечен удар в горния ляв ъгъл, правейки Зомер безпомощен.

Снимка 614027

26′

Мусиала! Много добър, насочен удар на играча на Байерн, но изстрелът му беше блокиран от Диаш, който се хвърли по невероятен начин на шпагат.

22′

Ерлинг Хaланд oпита удар от границата на наказателното поле и насочи топката към средата на целта, но вратарят лесно улови.

10′

Равностойна игра в първите 10 минути на мача. Притежание на топката - 57% за Ман Сити срещу 43% за Байерн.

Снимка 614022

8′

Бернардо Силва центрира към Гюндоган, който засече с глава, но прати топката над напречната греда.

1′

82. Рико Люис 44. Йосип Станишич

Манчестър Сити и Байерн (Мюнхен) се изправят един срещу друг в първи двубой от четвъртфиналите на Шампионска лига. Срещата на "Етихад" е тази вечер от 22:00 часа.

"Гражданите" загряха за сблъсъка с баварския колос, печелейки убедително при визитата на Саутхемптън с 4:1 във Висшата лига, а головата им машина Ерлинг Холанд се завърна след контузия с две попадения в мрежата на "светците". Норвежецът е добре запознат с Байерн, след като преди да акостира на "Етихад" защитаваше цветовете на Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата.

Манчестър Сити победи Саутхемптън с 4:1 в мач от Висшата лига

Сити удари Саутхемптън и продължава да диша във врата на Арсенал

С този успех "небесносините" от Манчестър събират 67 точки

Баварците също постигнаха победа за първенство преди срещата във вторник, побеждавайки Фрайбург с 1:0 като гост. И двата отбора се борят за титлите във вътрешните си шампионати, като ще се опитат да нанесат първи удар в сблъсъка помежду им в Шампионска лига.

Байерн (Мюнхен) победи Фрайбург с 1:0 в мач от 27-ия кръг на германската Бундеслига

Байерн (Мюнхен) си отмъсти на Фрайбург и отново е на върха

Хегемонът очевидно си беше взел бележка от сензационното отпадане за Купата на Германия

Мениджърът на "гражданите" най-вероятно няма да може да разчита на Фил Фоудън, който все още се възстановява след операция за премахване на апендикс. От другата страна новият треньор на Байерн Томас Тухел има далеч повече кадрови проблеми. В неговия план няма да попаднат контузените Пол Ванер, Мануел Нойер, Люка Ернандес и Чупо-Мотинг. Главната дилема пред Тухел ще бъде именно кой да застане на върха на атаката - Садио Мане или Томас Мюлер.